Kolejność i sposoby nakładania kosmetyków. Jak robić to dobrze?

Dziewczyny,

Wiecie, że nawet najlepsze i najdroższe kosmetyki nie zadziałają, jeżeli stosujemy je w złej kolejności? Sposób nakładania też ma duże znaczenie. Jak stosować krem, serum, tonik? W jaki sposób oczyścić twarz? Dzisiaj opowiem Wam, jak ja to robię i mam nadzieję, że to ułatwi Wam codzienną pielęgnację.

Oczyszczanie twarzy

Zanim przystąpię do nakładania kosmetyków, dokładnie oczyszczam twarz. To zmniejsza ryzyko podrażnień i ułatwia wnikanie składników aktywnych w głąb naskórka. Do mycia twarzy używam delikatnej pianki, ponieważ moja cera jest wrażliwa. Możecie użyć także żelu, mleczka czy wody micelarnej. Ważne, żeby skład był jak najbardziej naturalny, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia alergii. Następnie płuczę twarz wodą, by usunąć pozostałości po produkcie z twarzy.

Dwa razy w tygodniu wykonuję oczyszczający peeling. Co to ma na celu? Usunąć martwy naskórek i przygotować cerę na dalsze zabiegi. To bardzo ważne, ponieważ to sposób na odblokowanie porów i szybsze wchłanianie się kosmetyków.

Następnie tonik

Oczyszczona skóra potrzebuje toniku. Zwilżam nim wacik i delikatnie przemywam twarz, szyję i dekolt. To kosmetyk, którego nie wolno pomijać, ponieważ przywraca skórze odpowiedni poziom pH. W ten sposób zyskuje naturalną barierę ochronną przed uszkodzeniami i lepiej wchłania substancje aktywne.

Jak stosować serum do twarzy?

To kosmetyk, który zawiera silnie skoncentrowaną dawkę substancji aktywnych. Może mieć działanie odżywcze, nawilżające lub ujędrniające. Serum wspomaga regenerację naskórka i dzięki swojej półpłynnej formule szybko się wchłania. Wklepuję kilka kropli opuszkami palców i czekam do wchłonięcia. Serum nanoszę od podbródka ku górze. Proces powtarzam zawsze przed pójściem spać, ponieważ skóra najlepiej regeneruje się w nocy.

Warto też sięgać po maseczkę do twarzy, która również zawiera skoncentrowane substancje odżywcze. Nie sięgam po nią wyłącznie okazjonalnie, tylko regularnie, po wykonaniu oczyszczającego peelingu. Uwierzcie mi, że skóra odpłaci się swym pięknem i blaskiem.

Jak stosować krem do twarzy?

Aplikacja kremu również wpisuje się w codzienną pielęgnację. Jak to robić? Nakładam trochę preparatu na palce, rozprowadzam na twarzy i delikatnie wklepuję. W ten sposób pobudzam krążenie krwi, a składniki aktywne wszystkich kosmetyków lepiej wchłoną się w komórki skórne. Wmasowuję krem ku górze, tak jak w przypadku serum.

Jak stosować krem pod oczy?

Stosujecie ten sam krem do twarzy i pod oczy? Mam dla Was złą wiadomość – to się nie sprawdzi. Obszary wokół oczu są wyjątkowo delikatne i właśnie takiej pielęgnacji wymagają. Kremy pod oczy są mają o wiele lżejszą formułę, dzięki której nie będziemy musiały rozciągać wrażliwej skóry. Szybko się wchłaniają, a codzienne stosowanie sprawi, że pozbędziemy się cieni i sińców pod oczami. Wklepuję krem ostrożnie pod dolną powieką i pod łukiem brwiowym.

A Wy jak stosujecie kosmetyki? Jakie są Wasze sposoby na ich aplikację?

Możesz Polubić Także

Poniżej znajdziesz artykuły podobne do ostatnio czytanego.