akcesoria do manicure

Akcesoria do manicure. Czy w twojej kosmetyczce masz cały zestaw?

Cześć!

Zarówno domowy, jak i profesjonalny manicure i pedicure wymagają zastosowania zestawu akcesoriów. Piłując i malując pazurki w domu, nie musisz mieć nie wiadomo ilu gadżetów. Przydałyby ci się jednak podstawowe narzędzia. Które z nich będą najlepsze i jak je zastosować? Sprawdź sama.

Cążki do paznokci

Jest to akcesorium polecane bardziej osobom wprawionym w manicure niż początkującym. Cążki skracają paznokcie w bardzo precyzyjny sposób. Są bardzo wygodne i praktyczne w zastosowaniu. Równie dobrze możesz użyć obcinacza, który jest bardzo popularny i być może łatwiejszy do zastosowania podczas manicure i pedicure.

Cążki do skórek

Do pielęgnacji skórek, które otaczają wał paznokciowy, wykorzystaj cążki. Za ich pomocą usuniesz zadzierające się skórki i te, które „zachodzą” na paznokcie. Jeżeli skórki wokół płytki są suche lub matowe, to prawdopodobnie twojemu organizmowi brakuje odpowiedniej ilości wody, witamin i minerałów lub twoje dłonie miały kontakt z detergentami. Aby je wypielęgnować, zastosuj kosmetyki z witaminą A lub aloesem.

Pilniczki do paznokci

Pilniki to element obowiązkowy w każdym manicure. Mają różne kształty i rodzaje; są pilniki proste i półokrągłe i w kształcie banana. Pilniki posiadają także różną ziarnistość – im niższa gradacja, tym większa ścieralność paznokci. Na rynku kosmetycznym są następujące typy pilników: szklane (delikatne), papierowe (najczęściej stosowane), metalowe (polecane do twardych paznokci).

Frezarka do paznokci

To urządzenie jest przeznaczone do stylizacji paznokci oraz do wykonywania paznokci żelowych lub akrylowych. Frezarka służy do nadawania kształtu i do końcowej obróbki paznokcia. Za pomocą frezarki można także usunąć zrogowaciały naskórek i pozbyć się odstających skórek. Zaleca się jednak, żeby z frezarki korzystały osoby doświadczone.

Patyczki do skórek

Możesz kupisz drewniane patyczki, które służą do odsuwania skórek zachodzących na płytkę paznokcia. Końcówki tych gadżetów są specjalnie ścięte, abyś mogła lepiej zrobić manicure. Drugi koniec patyczków jest ostro zakończony i służy do robienia poprawek podczas robienia manicure.

Waciki bezpyłowe

Jest to produkt przeznaczony do wykonywania manicure i pedicure. Waciki bezpyłowe podczas przemywania płytki paznokciowej nie pozostawiają żadnych paproszków, dzięki czemu malowanie paznokci jest szybsze i łatwiejsze.

Szczoteczka do paznokci

Taki gadżet służy do oczyszczania płytki paznokcia z nadmiaru pyłu, który powstaje podczas piłowania paznokci i stylizacji frezarką. Takie akcesoria powinny być wyposażone w końcówki z miękkim włosiem, które nie podrażnią i nie porysują naskórka i paznokci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz Polubić Także

Poniżej znajdziesz artykuły podobne do ostatnio czytanego.