kształt paznokci

Blogowy test. Sprawdź, co mówi o tobie kształt paznokci?

Czy kształt paznokci może zdradzić nasz charakter?
Jak najbardziej!

Sama też nie dowierzałam, dopóki nie zagłębiłam się trochę w temat. Doskonale wiedziałam, że przebarwienia i naturalny odcień płytki paznokcia mogą zdradzać wiele informacji na nasz temat np. związanych z chorobami. Ale czy wiedzieliście, że kształt paznokci też ma znaczenie?

Kształt paznokci a osobowość

Nawet takie szczegóły jak kształt paznokci mogą zdradzać naszą osobowość. Brzmi nieprawdopodobnie, ale jest w tym pewna logika. W końcu nie każdy lubi mieć paznokcie opiłowane na kształt migdała, nie wszyscy czują się komfortowo z długą płytką paznokci, tak jak nie każdemu pasują kwadratowe paznokcie.

Z tego wpisu dowiecie się, jakie cechy naszego charakteru zdradza kształt naszych paznokci. Wbrew pozorom nawet na naszych dłoniach ukryte jest mnóstwo informacji. Jakich?

Długie i prostokątne paznokcie

Posiadaczki takiej płytki są pewne siebie i mają głowę na karku. To osoby towarzyskie, które uwielbiają spędzać czas ze starymi znajomymi, ale nie zamykają się przy tym na nowe znajomości. Cechuje je opanowanie, przemyślane decyzje i wychodzenie z każdej sytuacji obronną ręką.

Szerokie paznokcie

Kobiety o szerokich paznokciach mają zdolności analityczne. Przeważnie są ostrożne i wielokrotnie zastanawiają się nad jedną kwestią przed podjęciem decyzji. To osoby ostrożne, jeśli chodzi o ocenianie osób i zawieranie z nimi znajomości. Mają znakomitą intuicję, są kreatywne i pracowite.

Krótkie i okrągłe paznokcie

Osoby, które mają krótkie i wyraźnie zaokrąglone paznokcie, to osoby o mocnym charakterze. Otaczają się wieloma ludźmi, ale są oddani i lojalni przyjaciołom. Kobiety o takich paznokciach wiedzą, czego chcą od życia, nie boją się podejmować wyzwań i ryzykować.

Kwadratowe paznokcie

Jeśli ktoś ma kwadratowe paznokcie, z pewnością jest osobą twardo stąpającą po ziemi. To płytka charakterystyczna dla urodzonych liderów, osoby ciężko pracujące, którym chętnie powierza się zadania i odpowiedzialność za nie. Umieją rozkręcić towarzystwo.

Trójkątne paznokcie

Posiadacze płytki paznokcia o kształcie trójkąta są pewne siebie i nie boją się walczyć o swoje marzenia. Charakteryzuje je pasja i wytrwałość w życiu, dlatego w kwestii pracy pracują wytrwale i sprytnie. Powierzone im zadania traktują poważnie i z odpowiedzialnością.

Długie i owalne paznokcie

Panie uwielbiające długie i zaokrąglone paznokcie to zazwyczaj bardzo kreatywne osoby. Inspiracje czerpią z otaczającego świata i natury, dlatego doskonale czują się w swoim otoczeniu. Są pogodne i zarażają pozytywną energią. Mawia się, że są stworzeni do miłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz Polubić Także

Poniżej znajdziesz artykuły podobne do ostatnio czytanego.