dieta a trądzik

Cera tłusta a dieta. Czego unikać przy trądziku?

Hej dziewczyny!

Dzisiejszy post skierowany jest do tych, które borykają się z problemem tłustej i trądzikowej cery. Dbacie o swoją skórę, stosując przeróżne kosmetyki, poddając się zabiegom pielęgnacyjnym i nadal nie widać poprawy? W takiej sytuacji może warto się przyjrzeć temu, czego dostarczamy naszej skórze od wewnątrz. Przy pielęgnacji cery tłustej, dieta jest niezwykle ważna. Nieodpowiednio dobrana jest w stanie pogorszyć stan skóry, mimo właściwej pielęgnacji.

Czego unikać przy cerze tłustej?

  • Czerwone, tłuste mięso, smażone, o dużej zawartości tłuszczów nasyconych, podnosi poziom cholesterolu w organizmie. A to z kolei odbija się na cerze.
  • Nabiał pełnotłusty i inne produkty mleczne mogą zaostrzyć objawy trądziku. Poza tym przyspieszają starzenie się skóry. Warto zrezygnować z serów żółtych, masła itp.
  • Białe pieczywo i makarony nie mają w składzie błonnika i wielu innych wartościowych składników pokarmowych. Dieta oparta na produktach z białej mąki skutkuje nadmiernym wydzielaniem łoju.
  • Słone przekąski typu chipsy, krakersy mają w składzie tłuszcze trans, które fatalnie wpływają na cerę tłustą.
  • Słodycze powodują wzrost poziomu hormonów i cukru we krwi, a to wpływa na zwiększoną produkcję łoju i powoduje, że skóra staje się tłusta.

Warto również ograniczyć do minimum kofeinę, alkohol oraz napoje gazowane.

Jaka dieta jest wskazana przy cerze tłustej?

  • Podstawą diety jest woda. Cera tłusta potrzebuje wody do usuwania toksyn z organizmu. Codziennie należy wypijać minimum 8 szklanek. To podstawa przy każdym rodzaju skóry.
  • Surowe owoce i warzywa bogate w witaminy; przede wszystkim w witaminę C oraz witaminy A, E i witaminy z grupy B. Warzywa i owoce można spożywać również w postaci zielonych koktajli.
  • Błonnik białe pieczywo lepiej zastąpić pełnoziarnistym bogatym w błonnik, a makaron zastąpić brązowym ryżem.
  • Zielona herbata wypijana rano wspomaga oczyszczanie z toksyn.

Na problemy z cerą tłustą i trądzikową składa się wiele czynników. Czasami jest to uwarunkowane genetycznie, czasami powodem jest nieuregulowana gospodarka hormonalna. W takim wypadku dieta nie zlikwiduje całkowicie problemu, ale z pewnością go nie zaostrzy. Wypróbujcie! Czekam na Wasze opinie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz Polubić Także

Poniżej znajdziesz artykuły podobne do ostatnio czytanego.