zabiegi medycyny estetycznej

Czeka cię zabieg medycyny estetycznej? Sprawdź, czy możesz się mu poddać

Cześć dziewczyny!

Jak zapewne wiecie, zanim poddacie się jakimkolwiek zabiegom upiększającym, musicie zostać poinformowane przez kosmetyczkę lub lekarza o przeciwwskazaniach i ewentualnych powikłaniach. Większe ryzyko niosą za sobą zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Zanim mu się poddacie, sprawdźcie, jak wygląda kwalifikacja do takiego zabiegu.

Używki vs zabiegi medycyny estetycznej

Papierosy i alkohol dyskwalifikują cię z zabiegów medycyny estetycznej. Toksyny zawarte w dymie papierosowym uszkadzają naczynia krwionośne, a to przekłada się na ryzyko wystąpienia powikłań po zabiegu. Przyjęto więc zasadę, że u palaczy nie powinno przeprowadzać się zabiegów chirurgicznych z zakresu medycyny estetycznej. Można się im poddać dopiero po półrocznej absencji od rzucenia palenia. Podobnie sprawa wygląda z alkoholem. Nadużywanie uniemożliwia poddanie się nie tylko zabiegom z zakresu medycyny estetycznej, lecz także wielu innym zabiegom upiększającym.

Kwalifikacja do zabiegu medycyny estetycznej

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej bardzo ingerują w organizm. Osoby przewlekle chore powinny przedstawić lekarzowi pełną informację o swoim stanie zdrowia (listę przyjmowanych leków i całą dokumentację medyczną). Dopiero wtedy lekarz oceni, czy dana osoba może poddać się zabiegowi. Najlepszym rozwiązaniem dla pacjenta byłaby współpraca chirurga plastycznego i lekarza prowadzącego.

Czy wiesz, że…

…kobiety bardzo często nie przyznają się do schorzeń, a wszystko z powodu chęci poprawy wyglądu.

Leki a zabieg medycyny estetycznej

Lekarz medycyny estetycznej musi wiedzieć o wszystkich przyjmowanych przez ciebie lekach, w tym suplementach. Dlaczego to takie ważne? Bo niektóre z nich przekreślają możliwość wykonania pewnej części zabiegów. Na przykład produkt stosowany przy schorzeniach kardiologicznych wpływa na zaburzenia krzepnięcia krwi. Takie właściwości mają między innymi miłorząb japoński i czosnek.

Jeżeli regularnie spożywasz tego typu preparaty, to nawet najprostszy zabieg może skończyć się dłuższym krwawieniem lub przedłużeniem gojenia się ran. Na szczęście niektóre leki można odstawić bez uszczerbku dla zdrowia, a po zakończonym zabiegu i rekonwalescencji można do nich powrócić. Pamiętaj też, że w przypadku chorób przewlekłych występują zaostrzenie objawów i remisje. Jeśli chcesz poddać się zabiegowi z zakresu medycyny estetycznej, to wykonaj go w okresie remisji – wtedy ryzyko powikłań będzie mniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz Polubić Także

Poniżej znajdziesz artykuły podobne do ostatnio czytanego.