Dobry szampon na porost włosów – skład. Co powinien zawierać?

Hej kochani! Ostatnio ciągle spotykam ludzi, którzy zapuszczają włosy. Są w trakcie zapuszczania albo zaraz zaczną zapuszczać (choć włosy prawdopodobnie nic sobie z tych postulatów nie robią, bo rosną sobie spokojnie wtedy, kiedy chcą…w zasadzie nieustannie). No dobrze, ale podobno można przyspieszyć porost włosów. Tak, można pobudzić cebulki do pracy a włosom dac “Kuksańca” by rosły szybciej. Wpływ na to mają oczywiście olejki i olejowania włosów, ale nie tylko one. Już na etapie mycia możecie wspomóc wzrost włosów. Sięgnijcie po dobry szampon, który zawiera… no właśnie: co? Już wyjaśniam!

Dobry szampon na porost włosów – skład. Co powinien zawierać?

Rozmaryn

To ziele jest od wieków cenione nie tylko w kuchni! Rozmaryn ma bowiem działanie pobudzające. Dlatego doskonale pobudza krążenie krwi w skórze głowy. Nasila metabolizm komórkowy i pobudza cebulki, co sprzyja wzrostowi włosów. Rozmaryn reguluje również produkcję sebum.

Kozieradka

To tradycyjna roślinka, chętnie stosowana w pielęgnacji włosów, ponieważ nie tylko pobudza ich wzrost,ale także hamuje wypadanie, a w dodatku dostarcza skórze i cebulkom witamin, żelaza, protein i innych cennych składników, które mają pozytywny wpływ na wygląd włosów.

Bhringaraj

Czy znacie tę azjatycką roślinkę, która jest często wykorzystywana jako składnik szamponów i masek, a także macerowana w olejach, aby spotęgować ich działanie na włosy? Bhringaraj ma działa wzmacniająco i regeneruje skórę i włosy. W Indiach ten składnik jest bardzo ceniony i stosowany właśnie jako remedium przeciwko wypadaniu włosów.

Kofeina

Nie dość, ze zwalcza cellulit, to w dodatku zastosowana na skórę głowy pobudza cebulki, a zatem aktywuje wzrost włosów. Trycholodzy sądzą, że to właśnie kofeina jest jednym z najcenniejszych składników na porost włosów ponieważ działa na poziomie komórkowym i pobudza do pracy istniejące mieszki włosowe. Poza tym super wygładza i nadaje blasku kosmykom. Czego chcieć więcej?

Wyciąg z żeń-szenia

Żeń-szeń to absolutny gwiazdor w szamponach na porost włosów 😀 . To dlatego, że wyciąg z korzenia żeń-szenia wzmacnia macierz włosa, nasila regenerację oraz poprawia ukrwienie skóry głowy, co jest równoznaczne z szybszą regeneracją włosów. Ale żeń-szeń potrafi dużo więcej: wzmacnia włosy, dba o końcówki, reguluje pracę gruczołów łojowych, hamuje przetłuszczanie kosmyków, pobudza je do szybszego wzrostu.

Biotyna

Czy wiecie, że często za wypadaniem włosów stoją niedobory biotyny? Stosujcie ją zarówno w szamponach, jak i w suplementacji. Dlaczego w ogóle biotyna jest taka cenna dla włosów? Odpowiedź jest prosta: biotyna to ogromne źródło siarki, a ta jest z kolei niezbędna do budowy keratyny, która to z kolei jest najważniejszym budulcem włosa. Zawiłe? Prościej brzmi tak: bez biotyny nie am keratyny! A bez keratyny to wiadomo: porażka.

Chinina

Znacie ją? Zapewne głównie z literatury, gdyż kiedyś chinina leczyła malarię, zbijała gorączkę, ratowała przed niejedną tropikalną chorobą. Chinina pochodzi z kory chinowca: drzewa rosnącego dorzeczu Amazonki, Okazało się, ze chinina genialnie wpływa na porost włosów. Szampon na bazie chininy to prawdziwy HIT! mocy Pobudza mikrokrążenie w cebulkach włosów i stymuluje je do wzrostu. Ponadto chinina wzmacnia włosy od i ułatwia ich rozczesywanie: pasma stają się gładkie, odpowiednio nawilżone i lśniące.

Ekstrakt z szyszek chmielu

Czy wiecie już, dlaczego płukanki do włosów z piwa są wciąż tak popularne? Wszystko dzięki szyszkom chmielu, który stymuluje porost włosów, zapobiega ich wypadaniu, ma działanie przeciwłupieżowe. Warto włączyć go do pielęgnacji, choć zamiast piwa polecam jednak profesjonalne produkty z ekstraktem z chmielu, który dodatkowo zapobiega przetłuszczaniu włosów i opóźnia siwienie.

Czy znacie jeszcze inne cenne składniki naturalne przyspieszające porost włosów? Dajcie znać!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz Polubić Także

Poniżej znajdziesz artykuły podobne do ostatnio czytanego.