domowe perfumy

Domowe perfumy DIY. Jak zrobić swój ulubiony zapach

Cześć!

Jeżeli masz problem z odnalezieniem wymarzonych perfum, to być może warto zrobić je samodzielnie. Pamiętaj tylko o przygotowaniu trzech nut: głowy, serca i bazy. Dobierz je tak, żeby odpowiadały twoim upodobaniom, okolicznościom, w których będziesz je stosowała, a także porze dnia, porze roku i okazji.

Jak zrobić perfumy w domu?

Na początku zgromadź wszystkie potrzebne składniki. Olejki eteryczne wybierz samodzielnie, ale pamiętaj, żeby skomponowały się w jedną całość i płynnie między sobą przechodziły. Oprócz olejków eterycznych będziesz potrzebowała także około 30 ml wody destylowanej, która będzie bazą twoich perfum. Przyda ci się także buteleczka z atomizerem, do której przelejesz zapach. Powinna być z ciemnego szkła, bo tylko taki surowiec zapewni ochronę kosmetykowi przed światłem, wilgocią i innymi szkodliwymi czynnikami, które mogłyby wpłynąć na działanie i właściwości perfum.

Domowe perfumy krok po kroku

Do buteleczki wlej olejki eteryczne. Rób to bardzo ostrożnie, kropla po kropli. W tym czasie delikatnie potrząsaj buteleczką, żeby składniki dokładnie się połączyły. Potem odczekaj kilka minut i sprawdź zapach. W razie konieczności dodaj kilka kropel któregoś z olejków. Jeżeli aromat ci odpowiada, to zakręć buteleczkę i odstaw ją na 48 do 72 godzin w chłodne i ciemne miejsce. W tym czasie olejki się “przegryzą”, a ty uzyskasz odpowiedni zapach.

Kolejnym krokiem jest dodanie wody destylowanej. Delikatnie potrząśnij buteleczką, żeby wszystkie składniki dokładnie się wymieszały. Ale nie rób tego zbyt energicznie, bo zapach olejków eterycznych może się zmienić. Twoje domowe perfumy DIY są już gotowe.

Jak stosować perfumy zrobione w domu?

Domowe perfumy stosuje się tak samo, jak te kupione w perfumerii lub drogerii. Zapachem spryskaj wszystkie te miejsca na skórze, w których wyczuwasz puls i w których temperatura jest nieco wyższa. Będą to więc: nadgarstki, szyja, zgięcia rąk i nóg, dekolt. Aromat powinien utrzymać się na skórze cały dzień. Czy wiesz, że wazelina przedłuży trwałość twoich perfum? Wystarczy, że nałożysz ją na te fragmenty skóry, które wymieniłam wyżej.

Pamiętaj też o właściwym przechowywaniu perfum. Trzymaj je z daleka od światła, wilgoci, wysokiej temperatury i powietrza – jak się pewnie domyślasz łazienka odpada. Przed tymi czynnikami twoje perfumy ochroni ciemne szkło buteleczki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz Polubić Także

Poniżej znajdziesz artykuły podobne do ostatnio czytanego.