Dostosowanie pielęgnacji włosów do faz księżyca – czy fazy księżyca mają wpływ na ścięcie i farbowanie? 

Zwolenniczki i zwolennicy naturalnych metod pielęgnacji zwracają dużą uwagę na powiązanie pielęgnacji włosów z fazami księżyca. Choć badania naukowe nie potwierdzają wpływu faz księżyca na organizm ludzki, to wiele osób wierzy w oddziaływanie księżyca na ludzi. Z tego powodu wykonują niektóre zabiegi na włosy jedynie w określonych fazach księżyca. W tym wpisie dowiecie się, kiedy najlepiej ścinać włosy, kiedy je farbować, jakie celebrytki dostosowują swoją pielęgnację do faz księżyca i wiele więcej. 

Wpływ księżyca na nasze życie 

Od setek lat księżyc fascynuje ludzi. Słowianie (ale i inne ludy) od bardzo dawnych czasów uzależniali plony, łowienie ryb, ścinanie drzew, zbieranie grzybów, czy nawet zawieranie małżeństw na podstawie…faz księżyca. Ludzie wierzyli (i nadal wierzą) w jego magiczne właściwości. Faktem jest, że cykl księżyca pokrywa się z miesięcznym cyklem menstruacyjnym kobiet i trwa 28-29 dni. Czy to tylko przypadek? Kiedyś mówiło się, że w pełni księżyca wychodzą wilkołaki i wampiry, dzisiaj natomiast niektórzy uważają, ze to właśnie w pełni księżyca dochodzi do największej ilości przestępstw. Naukowcy i badania potwierdzają, że fazy księżyca wpływają na jakość naszego snu – w czasie pełni trudniej jest nam zasnąć i faza snu głębokiego REM jest zdecydowanie skrócona.

Księżyc, a włosy 

Widzicie, że ludzie wiążą różne sfery życia z fazami księżyca. Nie inaczej mogło być z urodą. Czy księżyc naprawdę ma wpływ na włosy? Czy warto dostosować swoją pielęgnację do faz księżyca? Tak jak w przypadku wielu innych tez, tutaj również ciężko znaleźć wiarygodne badania w tym temacie. Niemniej jednak wiele osób dostosowuje pielęgnację włosów do faz księżyca. Taka pielęgnacja przedstawia się następująco:

I. Faza nowiu księżyca 

Pierwsza faza księżyca to czas na świeży start. Faza nowiu księżyca jest idealnym czasem na koloryzację. Farbowanie właśnie w tym czasie ma przedłużyć kolor, trwałość i wyrazistość nowej fryzury. Mówi się, że zarówno włosy jak i ciało najlepiej wyglądają właśnie w fazie nowiu.

II. Pierwsza kwadra księżyca

Pierwsza kwadra księżyca to idealny czas na zwiększoną pielęgnację. Kosmetyki lepiej będą się wchłaniać, a włosy będą bardziej odżywione. W tym czasie także wcierki na porost zadziałają lepiej. To właśnie w pierwszej kwarcie księżyca postawmy na wszelkie zabiegi pielęgnacyjne nie tylko na włosy, ale i na ciało. Niemniej jednak upewnij się najpierw, że Księżyc nie jest w konstelacji ze znakami wodnymi, czyli Skorpionem, Rybami i Rakiem – bowiem wtedy powinnyśmy odpuścić sobie wszelkie zabiegi, bo skutki mogą być odwrotne od zamierzonych.

III. Pełnia księżyca 

Przedstawiam chyba najbardziej popularny przesąd. Dotyczy on obcinania włosów w trakcie pełni księżyca. Pełnia jest idealnym czasem, by pozbyć się tego, co zniszczone i zacząć na nowo. Dzięki ścięciu włosów właśnie w pełnię będą odrastać zdrowsze i gęstsze. Jak się okazuje, niektóre fryzjerki faktycznie zaobserwowały wzrost klientek ścinających swoje włosy właśnie w okolicy pełni księżyca.

IV. Ostatnia kwadra księżyca 

Wszelkie zabiegi w tym czasie sprawią, że włosy będą rosnąć wolniej. Może to dobry czas, aby wysłać Waszych mężczyzn do fryzjera? Oni z reguły narzekają na zbyt szybko rosnące włosy (w przeciwieństwie do nas)! To także dobry czas na regenerację i odpoczynek.

Jak widzicie tych przesądów jest naprawdę wiele! Oczywiście ciężko stosować się do wszystkich, ale powiem Wam ze ja zaczęłam obcinać włosy systematycznie w każdą pełnię. Za kilka miesięcy dam Wam znać, czy widzę efekty!

A jakie celebrytki dostosowują swoją pielęgnację włosów do faz księżyca? 

Piosenkarka Marina Łuczenko pochwaliła się ostatnio na Instagramie pięknymi włosami. Od razu zdementowała przypuszczenia o doczepach. Zapewnia za to, że jej włosy to zasługą…pełni księżyca. Przyznaje bowiem, ze od lat podcina końcówki jedynie w pełni księżyca i efektem tego są piękne, długie i zdrowe włosy. Oczywiście oprócz tego śpi w warkoczu i wymieniła poszewkę na jedwabną. Shakira również przyznaje, że czeka ze zmianą fryzury na odpowiednią fazę księżyca. Piosenkarka zapewnia, że są dobre i złe dni na obcięcie włosów i czasem lepiej poczekać. Victoria Beckham, przebywając w luksusowym ośrodku zdrowia przyznała natomiast, że uwielbia pic wodę, która jest butelkowana w pełnię księżyca. Dzięki temu woda jest niesamowicie zdrowa i ma specjalne właściwości dla naszego organizmu.

Jak widzicie nawet we współczesnym świecie wiele kobiet (w tym gwiazd) dostosowuje swoje działania pielęgnacyjne do faz księżyca. Można traktować to z przymrużeniem oka, ale czemu by nie spróbować dostosować swojego ścinania i farbowania włosów do faz księżyca? Nie przyniesie to szkody, skutki mogą być rewelacyjne (albo efekt placebo). 😉

A Wy co myślicie o dostosowaniu pielęgnacji do faz księżyca? Czy dla Was ma znaczenie, w jakiej fazie księżyca ścinacie i farbujecie swoje włosy? Jestem bardzo ciekawa Waszych historii, wiec koniecznie dajcie znać w komentarzach!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz Polubić Także

Poniżej znajdziesz artykuły podobne do ostatnio czytanego.