naturalne sposoby rozjaśniania włosów

Jak rozjaśnić włosy? Moje naturalne i domowe sposoby

Hej!

Ostatnio postanowiłam, że rozjaśnię sobie włosy. Nie chciałam jednak używać do tego chemicznych produktów i nie chciałam umawiać się do fryzjera. Postanowiłam więc spróbować naturalnych metod, które będę mogła wypróbować w domu. Przygotowałam kilka mieszanek i testowałam je przez jakiś czas. Jakie były efekty tej kuracji?

Woda utleniona

Tu nie było żadnej wielkiej filozofii: wzięłam gotowy produkt i zastosowałam na włosy. Na początek użyłam wody utlenionej o 3% stężeniu. Cały czas miałam na uwadze to, że woda utleniona rozjaśnia włosy aż o cztery tony. Warunkiem jest to, żeby stosować ją regularnie przez dłuższy czas. Jak dokładnie zastosowałam wodę utlenioną? Wymieszałam ją z przegotowaną wodą w proporcji 1:1, nałożyłam na włosy na około 30 minut w postaci mgiełki, a następnie założyłam na głowę foliowy czepek. Potem pasemka umyłam szamponem i zaaplikowałam nawilżająco-regenerującą maskę. Pamiętajcie, że ilość przetrzymania wody utlenionej na włosach zależy od ich koloru.

Maseczki z miodu i rumianku

Te dwie maski są bardzo naturalne i jak dla mnie najlepsze. Przed zastosowaniem każdej z nich dokładnie myję głowę. W przypadku maski z miodu używam miodu akacjowego lub lipowego bez żadnych dodatków. Maskę nakładam na kilka godzin, a potem zmywam ciepłą wodą i nawilżającym szamponem.

Maska na włosy z rumiankiem wymaga nieco więcej przygotowań. Suszony rumianek zalej wrzącą wodą, poczekaj aż napar ostygnie, a potem dolej wodę utlenioną w stosunku 1:5. W takim roztworze zanurz włosy, a następnie załóż na nie foliowy czepek. Na sam koniec zabiegu włosy myję szamponem nawilżającym.

Cytrynowa płukanka

Sok z cytryny łączę w proporcji 1:1 z wodą. Włosy namaczam w mieszance i wystawiam je na działanie słońca. Pamiętajcie, że promieniowanie UV może okazać się szkodliwe dla waszych włosów. Dlatego po rozjaśnianiu dobrze jest zastosować nawilżającą i odżywczą maskę.

Rozjaśnianie włosów – o tym pamiętaj

  1. Jeżeli uzyskany kolor jest zbyt ciemny, to włosy umyj szamponem, i to nawet kilka razy. To powinno pomóc zmyć nadmiar pigmentu.
  2. Odcień twoich włosów jest zbyt ciepły? Użyj szamponu z fioletowym pigmentem, który ochłodzi pasemka.
  3. Jeśli twoje włosy nabrały zielonkawego odcienia, to zastosuj miedzianą odżywkę koloryzującą .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz Polubić Także

Poniżej znajdziesz artykuły podobne do ostatnio czytanego.