jak dbać o siwe włosy

Jak dbać o siwe włosy? Najlepsze kosmetyki i farba do włosów

Cześć!

Siwizna prędzej czy później pojawi się na włosach każdego z nas. A siwe włosy wymagają specjalnej pielęgnacji. Jeżeli twoje skronie już się przyprószyły, to naucz się o nie właściwie dbać. Zobacz, jakie kosmetyki będą dla ciebie najlepsze i jak możesz ufarbować włosy, żeby zakryć siwiznę.

Jak powstają siwe włosy?

Siwienie włosów rozpoczyna się wraz z upływem lat. Produktywność komórek macierzystych spada, a w mieszkach włosowych zmniejsza się ilość barwnika odpowiedzialnego za kolor pasemek. Na proces siwienia wpływ mają również uwarunkowania genetyczne i pochodzenie – podobno szybciej starzeją się Europejczycy. Promieniowanie UV, niedobory witamin i mikroelementów, a także palenie papierosów zmniejszają produkcję melaniny w mieszkach włosowych. Na siwienie włosów składają się również emocje, a wśród nich stres. W organizmie powstają napięcia, w wyniku których melanocyty są uszkadzane, a to z kolei przekłada się na niewystarczającą ilość melaniny.

Jak dbać o siwe włosy?

Siwe włosy są sztywne i podatne na uszkodzenia. W związku z tym należy je myć delikatnymi kosmetykami oraz używać odżywki i kosmetyków nawilżających. Produkty do pielęgnacji siwych pasemek powinny również zapewniać połysk i sprężystość. Ważne jest też stosowanie kosmetyków zapobiegających żółknięciu włosów. Ale pamiętaj, nie zaleca się stosowania tych preparatów zbyt często, bo mogą na włosach pozostawić fioletowo-niebieski odcień. Wybierając kosmetyki do pielęgnowania siwych włosów, należy zwrócić uwagę, żeby zawierały proteiny.

Jak farbować siwe włosy?

Aby zamaskować siwiznę, możesz używać następujących produktów:

  • FARBY – farbowanie włosów doskonale pokrywa siwe włosy, ale należy je powtarzać raz w miesiącu, co może prowadzić do przesuszenia
  • OLEJKI – najlepszy z nich jest olejek goździkowy, który ma działanie przyciemniające i zmniejszające widoczność siwizny.
  • PŁUKANKI – są polecane zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, a ich działanie polega na odbudowywaniu trzonu włosów i ich naturalnego pigmentu. Jest to jednak proces długi i powolny, a żeby było trudniej – płukanki mogą stosować osoby z jasnymi i brązowymi włosami.
  • ODSIWIACZE – to kosmetyki zawierające prekursory melaniny, które głęboko przenikają do wnętrza włosów. W wyniku kontaktu z tlenem przekształcają się w naturalny pigment włosa utrzymujący się na całej długości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz Polubić Także

Poniżej znajdziesz artykuły podobne do ostatnio czytanego.