jak dbać o łokcie

Jak dbam o łokcie i kolana? Moje sprawdzone triki

Łokcie i kolana są narażone na otarcia, podrażnienia i przesuszenie bardziej niż jakakolwiek inna część ciała. Zazwyczaj podczas pielęgnacji poświęcamy im mniej uwagi, a co gorsza narażamy je na działanie wielu czynników zewnętrznych. Jak im się nie dać i w jaki sposób zadbać o kolana i łokcie? Poznajcie moje sposoby pielęgnacji. 

Moje sposoby na gładkie łokcie i kolana

W tej chwili trzymam się kilku sposobów wygładzania łokci i kolan. Są to: złuszczanie, nawilżanie, rozjaśnianie, a najważniejszy z nich to regularność. Dlaczego to takie ważne? Otóż skóra na łokciach i kolanach ma specyficzną budowę. Jest grubsza, szorstka, szybciej się przesusza, a brak odpowiedniej pielęgnacji może prowadzić do bolesnych pęknięć i uszkodzeń naskórka.

ZŁUSZCZANIE

W pielęgnacji łokci i kolan najważniejsze jest wygładzenie skóry i usunięcie zrogowaciałych komórek naskórka. Peeling zapewni wam gładkość skóry, ułatwi dalszą pielęgnację i sprawi, że składniki innych kosmetyków będą lepiej i szybciej przenikać w głąb skóry. Kosmetyk do złuszczania możesz zrobić samodzielnie w domu na przykład z cukru i miodu lub w drogerii kupić gotowy produkt. W przypadku złuszczania naskórka na łokciach i kolanach zastosuj peelingi gruboziarniste, na przykład z soli, cukru lub kawy. Tylko takie będą w stanie usunąć zrogowaciałą skórę i wypielęgnować te części ciała.

NAWILŻANIE

Po peelingu koniecznie trzeba nawilżyć skórę łokci i kolan. Złuszczony naskórek szybciej wchłonie dostarczane mu odżywcze składniki. W łokcie i kolana wetrzyj balsam, masło kosmetyczne lub inny produkt o tłustej konsystencji. Wybieraj kosmetyki z zawartością witamin A i E, masła shea, mocznika, lanoliny, kwasu mlekowego i olejków roślinnych.

ROZJAŚNIANIE

Przesuszenie skóry na łokciach i kolanach to nie jedyny problem. Czasem zdarza się tak, że te części ciała są ciemniejsze lub przebarwione. Z tego powodu skórę łokci i kolan należy rozjaśniać lub ujednolicać jej koloryt. Dobrze sprawdzą się kosmetyki o działaniu rozjaśniającym lub zabiegi kosmetyczne usuwające wierzchnią warstwę naskórka i odsłaniające nową, jaśniejszą. Przyda się wam cytryna lub wizyta w salonie kosmetycznym na zabiegu mikrodermabrazji lub peelingu chemicznego.

Bądź regularna tak jak ja

W przypadku pielęgnacji łokci i kolan trzeba być regularnym. Jeden zabieg nie wystarczy, żeby uzyskać gładką i rozjaśnioną skórę. Złuszczanie, nawilżanie i rozjaśnianie należy powtarzać co tydzień tak jak inne zabiegi pielęgnacyjne. Z czasem skóra łokci i kolan zyska ładny wygląd.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz Polubić Także

Poniżej znajdziesz artykuły podobne do ostatnio czytanego.