przebarwienia na twarzy

Jak pokonać przebarwienia na twarzy? Przyczyny oraz kosmetyki, które ci pomogą

Cześć!

Przebarwienia na twarzy to problem, który dotyka wielu dziewczyn. Plamki mają różny kolor i kształt, a powstają z wielu przyczyn. Na szczęście współczesna kosmetologia zna proste metody, dzięki którym pozbędziesz się tych nieestetycznych plamek. O czym mowa? Przeczytaj mój tekst, a potem ciesz się piękną buzią.

Przebarwienia na twarzy – przyczyny

Przyczyn powstawania przebarwień jest naprawdę sporo. Zalicza się do nich uwarunkowania genetyczne i inne czynniki, na które mamy całkiem spory wpływ. Do tych ostatnich należą między innymi:

  • oddziaływanie promieniowania słonecznego;
  • indywidualne skłonności;
  • zaburzenia w gospodarce hormonalnej;
  • ciąża, menopauza, przyjmowanie antykoncepcji lub leków hormonalnych;
  • choroby tarczycy lub wątroby, cukrzyca;
  • substancje fotouczulające;
  • trądzik, wypryski, krosty.

Przebarwienia na twarzy – rodzaje

Do najczęściej spotykanych przebarwień na twarzy zalicza się czerwone i brązowe plamki. Pojawiają się częściej u kobiet niż u mężczyzn, czego powodem są zaburzenia hormonalne. Te ostatnie noszą nazwę ostuda. Są to rozległe żółtobrunatne plamy zlokalizowane na czole, policzkach, żuchwie i nad górną wargą, które stosunkowo łatwo można usunąć. Przebarwienia bardzo często pojawiają się także po wyleczeniu trądziku. Niewątpliwie sprzyjają temu: długie opalanie się, niewłaściwa pielęgnacja skóry, brak kuracji antybiotykowej, leczenie i pielęgnacja na własną rękę.

Jak pozbyć się przebarwień na twarzy?

Masz dwie możliwości: zabiegi w domu lub w gabinecie medycyny estetycznej. Z przebarwieniami poradzą sobie na pewno: mikrodermabrazja, laser, peelingi, krioterapia, mezoterapia, fotoodmładzanie IPL. W domu możesz zaś stosować kosmetyki wybielające, maści apteczne i preparaty z małym stężeniem kwasów. Wykorzystaj urządzenia do domowej mikrodermabrazji i naświetlania światłem podczerwonym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz Polubić Także

Poniżej znajdziesz artykuły podobne do ostatnio czytanego.