Jak regulować brwi? Poznaj 5 sprawdzonych sposobów

Cześć dziewczyny!

Niektórym regulowanie brwi wydaje się niezwykle trudne i nawet nie biorą się za to samodzielnie, tylko oddają się w ręce kosmetyczki. A jak się okazuje, to wcale nie musi być żmudne zadanie i można się tego nauczyć.

Macie jakieś sprawdzone, ulubione metody regulowania brwi? Ja nawet nie sądziłam, że tego jest tak dużo. Koniecznie dajcie mi znać w komentarzach. Ale zanim do tego dojdzie, sprawdźcie, czy znacie wszystkie opisane przeze mnie sposoby.

Czy regulowanie brwi jest ważne?

Zależy dla kogo! Wcale nie trzeba regulować brwi, ale warto. Po prostu lepiej wyglądają, kiedy nadamy im pożądany kształt, są równe, bez zbędnych włosków. U mnie to wygląda tak: brwi trochę urosną i już sterczą we wszystkie strony, nie działa nawet grzebyk! Brwi są oprawą oczu, więc uważam, że warto ładnie je podkreślić. To wcale nie musi zajmować dużo czasu, jeżeli dojdziecie do wprawy.

Odpowiednie metody stylizacji brwi sprawiają, że staje się to prostą i przyjemną czynnością.

Jak regulować brwi? – najlepsze metody

Oczywiście nie korzystam ze wszystkich sposobów, które tu wypiszę, jednak warto wiedzieć, że jest ich dużo i każda znajdzie coś dla siebie. Niemniej jednak wypróbowałam wszystkie i nie do końca podpasowała mi każda z nich, ale może wam przypadną do gustu.

  1. Regulacja brwi pęsetą. Jest to najłatwiejsza i najpopularniejsza zarazem metoda. Po prostu pęseta pozwala wyrwać zbędne włoski w prosty sposób. Poza tym pęseta jest tania, a to jedyna cena, którą musimy ponieść. Pamiętajcie jedynie o tym, żeby nie wyrwać za dużo włosków. Operowanie pęsetą bez wprawionej ręki też może źle się skończyć. Zdarza się, że nasze brwi wyglądają jak krzaki i pęseta może nie wystarczyć.
  2. Regulacja brwi nożyczkami. Wymagające brwi potrzebują czegoś więcej. Nożyczki fryzjerskie lub te do paznokci sprawdzą się równie dobrze. Symetryczne brwi potrzebują jedynie przycięcia włosków. Ja niestety nie lubię tej metody, bo zawsze znajdą się włoski, które wystają i znów muszę sięgnąć po pęsetę.
  3. Regulacja brwi woskiem. To też popularna metoda. W tym celu możemy użyć ciepłego lub zimnego wosku. Ta akurat sprawdza się u mnie, bo woskiem naprawdę łatwo wymodelować odpowiedni kształt. Jak to wygląda i czy jest skomplikowane? Posmarujcie naokoło łuk brwiowy woskiem, obrysowując idealny kształt. W ten sposób pozbędziemy się wszystkich włosków poza obrysem. Nie jest to jednak najłatwiejszy sposób do zrobienia w domu, więc tutaj polecam udać się do kosmetyczki.
  4. Nitkowanie brwi. To naprawdę wspaniała metoda, a nici w domu ma każda z nas. Nitki naciągamy między palcami i przesuwamy je po skórze w taki sposób, aby wyrwać uciążliwe włoski wraz z cebulkami. Próbowałam się za to zabrać, ale sprawiło mi to wiele trudności. Ten sposób wymaga sporej wprawy, więc postaram się do niego wracać od czasu do czasu. Może akurat u was okaże się najlepszy. Ale już kilka prób wyssało ze mnie energię, więc dałam sobie spokój.
  5. Regulacja brwi grzebykiem z ostrzem. Wiedziałyście, że istnieje specjalny grzebyk do brwi, który ma ostrze na końcu? Wygląda jak brzytwa! Brzmi groźnie, ale nie sądzę, że się tym skaleczycie. To łatwy sposób na wyregulowanie brwi, lecz niestety krótkotrwały. Polega jedynie na przycięciu włosów, a nie wyrwaniu ich, dlatego też nie możemy długo cieszyć się efektami.

To zdecydowanie najlepsze i sprawdzone metody regulowania brwi. Wybierzcie odpowiednie dla siebie i… do dzieła! Może znacie inne sposoby? Macie jakieś ulubione?

Całuję i pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz Polubić Także

Poniżej znajdziesz artykuły podobne do ostatnio czytanego.