jak ukryć odrosty

Jak ukryć odrosty? Kilka przydatnych sposobów na piękniejsze włosy

Cześć!

Z czym kojarzą ci się odrosty na włosach? Z zaniedbaniem, a może z chęcią powrotu do naturalnego koloru? Jeżeli twoja czupryna od jakiegoś czasu ma dwa kolory, a ty nie masz czasu iść do fryzjera, to przeczytaj mój post. Znajdziesz w nim skuteczne sposoby zamaskowania odrostów. Życzę przyjemnej lektury!

Kto nie musi martwić się odrostami?

Szczerze? Nie znam kobiety, która nie przejmowałaby się odrostami. Ale tak naprawdę tylko u niektórych dziewczyn są one prawie niewidoczne. Chodzi tu o panie, których kolor farby był zbliżony do naturalnego odcienia. Odrostami nie muszą przejmować się te dziewczyny, których pasemka były rozjaśniane. Czemu? Bo obecnie panuje moda na jaśniejsze końcówki (flamboyage i ombre). A najgorzej mają te panie, które drastycznie rozjaśniły lub przyciemniły włosy. Odrosty będą także dobrze widoczne na włosach kręconych i falowanych.

Fryzjerskie sztuczki na odrosty

Najprostsza rzecz, którą możesz zrobić, to umycie głowy. Odrost sam w sobie nie jest niczym strasznym. Ale tłusty odrost to już śmiertelny grzech. Dlatego tak ważne jest mycie głowy, czy to zwykłym szamponem, czy to suchym szamponem. I pamiętaj, że sebum bardzo mocno podkreśla kolor włosów.

Kolejnym fajnym sposobem maskującym odrosty jest upięcie. Nie zaczesuj włosów gładko i ciasno, nie rób przedziałka, bo wtedy są bardziej widoczne. Postaraj się, żeby fryzura była uniesiona do góry i dość luźno uczesana. Od granicy odrostów zrób koka, fale lub zwiąż kucyk. Takie uczesania świetnie zakryją odrosty i sprawią, że będziesz wyglądała, jakbyś miała nową fryzurę.

Czy wiesz, że odrosty możesz zamaskować opaską lub okularami przeciwsłonecznymi? Wybierz odpowiednio duże modele akcesoriów, które w całości przysłonią inny odcień pasemek. Możesz zabawić się formą okularów lub opaski. Postaw na migotliwe dodatki lub krzykliwe kolory i stwórz stylizację, której będą ci wszyscy zazdrościć.

Farbowanie i maskowanie

Jeżeli jesteś zdecydowana na powrót do naturalnego koloru włosów i nie możesz patrzeć na odrosty, to możesz je zamaskować. Pofarbuj wierzchnie warstwy włosów na kolor maksymalnie zbliżony do twojego naturalnego. Równie dobrze możesz zrobić sobie kilka pasemek pokrywających czubek głowy. O dziwo nie tylko farby zamaskują odrosty. Dobrze się sprawdzą cienie do powiek, kredki i spraye na odrosty. Cienie do powiek zaaplikuj na odrosty za pomocą szerokiego pędzelka. Dla utrwalenia włosy spryskaj lakierem. Inny odcień pasemek zakryje również kredka do brwi. Ma taką konsystencję, która dokładnie pokryje każdy włosek, ale nie sprawi, że fryzura stanie się oklapnięta i tłusta. Najbardziej popularnym sposobem na odrosty jest koloryzujący spray. Jest to chyba najszybsze rozwiązanie.

Jakie są wasze sposoby na odrosty?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz Polubić Także

Poniżej znajdziesz artykuły podobne do ostatnio czytanego.