jak usunąć przebarwienia?

Jak usunąć przebarwienia? Te sposoby są najlepsze

Cześć!

Przebarwienia są urodowym wrogiem wielu kobiet. Nie jest łatwo je usunąć, a o zakryciu makijażem też czasem nie ma mowy. Na szczęście są proste sposoby na unikniecie i rozjaśnienie przebarwień. Które z nich są moimi sprawdzonymi i niezawodnymi?

Filtry UV

Są niezbędne, jeśli chodzi o ochronę przed słońcem, a w konsekwencji przed przebarwieniami. Kremy z filtrem UV zmniejszają oddziaływanie promieniowania UV na skórę, co w przyszłości może się przełożyć na pojawienie się przebarwień, ciemnych plam i innych niedoskonałości na skórze. Filtry UV stosuj przez cały rok, nawet przy małym nasłonecznieniu.

Usuń czynniki powodujące przebarwienia

Łatwo powiedzieć, gorzej zrobić. Ale nie od dziś wiadomo, że lepiej jest przeciwdziałać, niż leczyć. A czynniki, których należy unikać, to:

 • stres,
 • wysuszanie skóry agresywnymi środkami myjącymi i zabiegami kosmetycznymi,
 • nieprawidłowa dieta,
 • wystawianie skóry na słońce po użyciu perfum/dezodorantu,
 • przyjmowanie leków hormonalnych,
 • spożywanie ziół światłouczulających,
 • trądzik,
 • naczynka i rumień,
 • duża różnica temperatur w krótkim czasie,
 • suche i gorące powietrze.

Pielęgnacja skóry w domu

W domu najlepiej stosować kosmetyki działające punktowo lub z zawartością substancji rozjaśniających i z kwasami delikatnie złuszczającymi naskórek. Przydadzą się między innymi: soja, niacynamid, ekstrakt z lukrecji, arbutyna, retinoidy, kwasy glikolowy, azelainowy i kojowy.

Zabiegi profesjonalne na przebarwienia

 1. Cosmelan – peeling chemiczny, który nie ma właściwości złuszczających. Oddziałuje na komórki barwnikowe, które po jego zastosowaniu stają się jasne. Minusem jest to, że po otrzymaniu dawki promieni słońca znów stają się ciemne.
 2. Kwas TCA – daje efekt bardzo silnego złuszczania naskórka, co prawie wyklucza z funkcjonowania na kilka dni. Zabieg jest dość bolesny, a w jego trakcie na skórze pojawia się biały osad. Jakie efekty daje peeling kwasem TCA? Przebarwienia są jaśniejsze, a powierzchnia skóry wyrównana.
 3. Peelingi medyczne – złuszczają, rozjaśniają, wygładzają, odmładzają i pobudzają skórę do odnowy. Niestety takie zabiegi złuszczania przyniosą korzyści tylko wtedy, gdy barwnik znajduje się w komórkach naskórka.
 4. Zabiegi laserowe – najbardziej skuteczna forma usuwania przebarwień. Rodzaj lasera dobiera się do typu przebarwień (utrwalonych, pozapalnych). Odmianą zabiegów laserowych jest zastosowanie lamp LED, które powszechnie stosuje się w przypadku trądziku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz Polubić Także

Poniżej znajdziesz artykuły podobne do ostatnio czytanego.