beauty blender

Jak używam Beauty Blendera? Mój krótki poradnik makijażowy

Cześć!

Beauty Blender to jeden z popularnych gadżetów do makijażu. To mięciutka gąbeczka, która kształtem przypomina jajko. Ma różne kolory i rozmiary. W mojej kosmetyczce znajduje się kilka rodzajów Beauty Blendera: po małe jajeczka, przez niezwykle barwne, po ścięte z jednej strony lub spłaszczone pośrodku. Jak używam tych wszystkich gadżetów? Odpowiedź znajdziesz w tym tekście. Miłej lektury życzę.

1. Zmocz gąbkę pod wodą

Dzięki temu aplikowanie kosmetyków będzie o wiele łatwiejsze. Pamiętaj też, żeby nigdy nie używać suchej gąbki do nakładania podkładu lub kosmetyków pielęgnacyjnych. Do zwilżenia tego mięciutkiego aplikatora możesz użyć ciepłej lub zimnej wody. Jeżeli nie możesz lub nie chcesz używać wody z kranu, wykorzystaj przegotowaną wodę.

2. Odciśnij nadmiar wody z gąbki

Nie możesz doprowadzić do sytuacji, w której podczas makijażu z Beauty Blendera będzie kapała woda. Jeżeli uważasz, że gąbka jest jednak zbyt sucha, spryskaj ją mgiełką, hydrolatem lub wodą termalną. Dzięki temu podczas malowania się dostarczysz skórze dodatkowych składników odżywczych.

3. Robimy makijaż Beauty Blenderem

Nabierz na gąbkę niewielką ilość kosmetyku do makijażu. Podkłady, korektory lub kremy BB najpierw zaaplikuj na dłoń, a dopiero potem na twarz. Dzięki temu osiągniesz bardziej naturalny efekt. Róże do policzków rozświetlacze, pudry i inne sypkie produkty nakładaj od razu na skórę. Do malowania większych obszarów twarzy używaj zaokrąglonej części Beauty Blendera, a do malowania kącików ust, okolic oczu lub nosa – spiczastej części.

4. Nie zapomnij o umyciu gąbeczki

Beauty Blender bardzo szybko chłonie kosmetyki. Jeżeli nie będziesz regularnie go oczyszczać, to mogą rozmnożyć się w nim bakterie. Do umycia gąbeczki użyj specjalnych preparatów lub ciepłej wody i mydła. Możesz także spryskać aplikator produktem dezynfekującym. Pamiętaj, żeby odstawić Beauty Blender do wyschnięcia w suche miejsce.

5. Inne zastosowania Beauty Blendera

Gąbeczkę Beauty Blender możesz wykorzystać do rozprowadzania kosmetyków nałożonych innym aplikatorem. Dzięki temu uzyskasz bardziej naturalny efekt i pokryjesz większą część twarzy za jednym razem. Jeżeli będziesz rolowała gąbeczkę na skórze, to wygładzisz makijaż i zniwelujesz wszystkie nierówności na skórze. Wykorzystaj Beauty Blender do kosmetycznych poprawek. Zbierz nadmiar tuszu do rzęs, wyrównaj warstwy nałożonych produktów i zmniejsz widoczność pomiędzy przejściami różnych odcieni kosmetyków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz Polubić Także

Poniżej znajdziesz artykuły podobne do ostatnio czytanego.