jak wybrać suszarkę do włosów

Jak wybrać suszarkę do włosów? Zalety najlepszych urządzeń

Cześć dziewczyny!

Dziś podpowiem Wam, jak wybrać najlepszą suszarkę do włosów. Z mojego postu dowiecie się także, jakiego urządzenia powinnyście używać przy różnych typach włosów i skóry głowy. Poznacie również pojęcia, które nie są obce prawdziwym włosomaniaczkom. Miłej lektury!

Co dobra suszarka mieć powinna?

Moc silnika ma duże znaczenie podczas suszenia włosów. Wyróżniamy dwa rodzaje silników: AC i DC. Pierwszy z nich ma więcej mocy, a co za tym idzie prędkość suszenia jest większa. Silniki AC są cięższe i duże, dlatego suszarkę z takim motorkiem jest trudniej utrzymać w dłoni. Silniki DC mają mniejszą moc i słabszą prędkość suszenia. Wyposażone w nie suszarki są małe i lekkie. A wielkość i waga urządzenia przekłada się na komfort suszenia włosów.

Dla niektórych włosomaniaczek, w tym dla mnie, bardzo ważne są gadżety dołączane do suszarek. Są to na przykład końcówki suszące pasemka, nakładki prostujące włosy, koncentratory powietrza lub szczotki modelująca włosy podczas suszenia. Takie gadżety ułatwiają suszenie i układanie fryzury, oszczędzają nasz czas i pozwalają nadać pasemkom wymarzony przez nas wygląd.

Nowoczesne suszarki mają mnóstwo funkcji, które ułatwiają suszenie włosów. Obecnie stosowane są technologie tytanowe, ceramiczne i turmalinowe. Zadaniem takich urządzeń jest ochrona włosów i skóry głowy przed zniszczeniem i poparzeniem. Suszarki z XXI wieku wyposażone są także w funkcję jonizacji zapobiegającą elektryzowaniu się pasemek, nawiew zimnego powietrza zamykający łuski włosowe i opcję kontroli temperatury.

Suszarka a rodzaj włosów i skóry głowy

O włosy suche najlepiej zadbasz wtedy, gdy będziesz używała suszarek z grzałką turmalinową. Dzięki temu twoje pasemka staną się bardziej nawilżone i elastyczne. Masz przetłuszczającą się skórę głowy? Kup zwykłą suszarkę, bez funkcji jonizacji i turmalinowej technologii. Twoje włosy nie potrzebują już nawilżenia, lecz leczniczego szamponu i preparatów ograniczających wydzielanie sebum.

Włosy normalne o prawidłowej strukturze, tj. zamkniętych łuskach włosowych, susz urządzeniami z funkcją kontroli temperatury, opcją jonizacji i technologią ceramiczną. Twoje pasemka kręcą się lub są pofalowane? Zastosuj suszarkę z dyfuzorem, który podkreśli skręt loczków. Warto także pomyśleć o urządzeniu z technologią turmalinową i opcją jonizacji.

Przy wyborze suszarki ważne są także inne względy. Jedziesz na wakacje? Wybierz suszarkę z silnikiem DC; jest lżejsza i zajmuje mniej miejsca w walizce. Jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze, kup urządzenie z silnikiem o mniejszej mocy. A jeżeli lubisz wydawać pieniądze na kosmetyczne gadżety, postaw na dużą suszarkę z silnikiem AC, który zapewni ci większą moc suszenia.

Mam nadzieję, że moje porady przydadzą się Wam podczas zakupów nowej suszarki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz Polubić Także

Poniżej znajdziesz artykuły podobne do ostatnio czytanego.