henna rzęs

Jak wykonać hennę rzęs w domu? Mój sprawdzony sposób

Kto powiedział, że zrobienie henny w domu jest niemożliwe? Bzdura. Robię to od lat i uważam, że fatygowanie się do kosmetyczki po takie drobnostki to trochę przesada. No, chyba że ktoś bardzo nie ma na co wydawać pieniędzy albo po prostu lubi luksus. Moim zdaniem co innego przedłużanie rzęs, które wymaga pomocy osoby drugiej i precyzji, a co innego pomalowanie rzęs henną.

Dzisiaj opowiem o tym, jak nakładam hennę na rzęsy w domu. Sposób jest bardzo prosty i zapewniam, że każdy jest w stanie podkreślić kolor swoich rzęs samodzielnie.

Zrobienie henny na rzęs wymaga:

  • henny od odpowiadającym nam kolorze;
  • kieliszka do rozrabiania i pędzelka do nakładania;
  • wacików kosmetycznych;
  • niewielkiej ilości wazeliny;
  • miseczki z ciepłą wodą;
  • wody utlenionej.

Jeśli macie wszystkie niezbędne rzeczy, możecie przystąpić do działania. Myślę, że do zrobienia henny na rzęsy wystarczy pół godziny, ale ja mam zdecydowanie większą wprawę w takich zabiegach. W przypadku pierwszego takiego domowego zabiegu sugeruję mieć przynajmniej godzinę. Lepiej wyrobić się wcześniej niż mieć trochę w plecy z czasem.

Henna na rzęsy – krok po kroku

  1.  Na początku przygotowuję sobie miseczkę z ciepłą wodą. Nie za gorącą, raczej taką letnią. Rozcinam dwa waciki nożyczkami na pół. W kieliszku rozrabiam hennę w proporcjach podanych na opakowaniu. Zazwyczaj jest to 1.5 cm kremu z 4-6 kroplami wody utlenionej. Rozrabiam na gładką, kremową masę pędzelkiem.
  2. Biorę dwie połówki wacika i smaruję wazeliną na całej długości prostego brzegu (tego, który powstał po przecięciu). Taki wacik podkładam pod dolne rzęsy tak, aby wazelina dotykała do powieki. To pewnego rodzaju zabezpieczenie dla skóry i duże ułatwienie.
  3. Pędzelkiem rozprowadzam hennę na ułożonych na waciku rzęsach. Oczywiście wszystko wykonuję przy zamkniętym oku. Henną staram się zawsze dojechać jak najbliżej nasady rzęs, ale tak, żeby nie ubrudzić dolnej i górnej powieki. Rzęsy muszą być idealnie pokryte dużą ilością henny i tak jakby przyklejone nią do wacika.
  4. Rzęsy pokryte henną przykrywamy kolejnymi dwiema połówka wacika. W taki sposób musimy odczekać przynajmniej 10 minut, po czym zdejmujemy oba waciki naraz. Ja ściągam je zazwyczaj w dół lekko przyciskając je między palcami, co pozwala mi zebrać od razu z rzęs nadmiar henny. Resztę wycieram wacikami nasączonymi wodą.

Prawda, że proste? 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz Polubić Także

Poniżej znajdziesz artykuły podobne do ostatnio czytanego.