jak zmyć lakier do paznokci

Jak zmyć lakier do paznokci, kiedy nie masz zmywacza?

Cześć!

Pomyśl, ile razy twój lakier odprysnął z paznokci, i to zaraz po zrobieniu manicure. Efekt? Manicure nie wyglądał najlepiej, a dłonie prezentowały się mało atrakcyjnie. Jeżeli w przyszłości zdarzy ci się taka sytuacja, to warto wiedzieć, co wtedy robić. Sprawdź, jak zmyć lakier do paznokci, kiedy nie masz zmywacza.

Spirytus lub benzyna ekstrakcyjna

Brzmi groźnie, ale te dwa produkty usuną lakier do paznokci. Niestety nie każdy znajdzie w domu benzynę lub spirytus, ale jeśli je masz, to ich użyj. Na płatek kosmetyczny zaaplikuj niewielką ilość jednego z wymienionych przeze mnie płynów i delikatnie zetrzyj lakier. Podczas zmywania lakieru spirytusem lub benzyną bądź ostrożna – są to substancje łatwopalne, a do tego mogą podrażnić skórę.

Perfumy lub dezodorant z zawartością alkoholu

Te produkty na bank masz w domu. Perfumy nanieś na wacik, a następnie przetrzyj paznokcie. Jeżeli zdecydujesz się na zastosowanie dezodorantu, to spryskaj nim paznokcie i pozostaw na jakiś czas. Po chwili zetrzyj lakier, a w razie konieczności czynność powtórz.

Ocet na lakier do paznokci

To nie jest dobra metoda dla tych, którzy nie znoszą zapachu octu. Jeżeli jednak ten “aromat” nie robi na ciebie żadnego wrażenia, to zaryzykuj. Octem nasącz płatek kosmetyczny i mocno potrzyj lakier do paznokci. Pamiętaj, żeby potem dokładnie umyć dłonie.

Woda utleniona

W twojej apteczce z pewnością znajduje się woda utleniona. Wacik nasącz tym płynem, a potem mocno trzyj paznokcie. Lakier prawdopodobnie nie zejdzie za pierwszym razem – potrzebujesz więcej czasu i cierpliwości. Zmywanie paznokci powtarzaj aż do skutku.

Aceton na lakier do paznokci

Ten produkt mają z pewnością wszystkie kobiety noszące tipsy. Aceton nie działa tak silnie jak zmywacz, ale zawsze pomoże ci usunąć przynajmniej wierzchnie warstwy lakieru. Odrobinę płynu wylej na płatek kosmetyczny, a następnie kilkukrotnie przetrzyj nim paznokcie. Pamiętaj, że będziesz musiała uzbroić się w cierpliwość.

Kolejna warstwa lakieru do paznokci

To ciekawa metoda usuwania lakieru do paznokci. Nałóż drugą lub kolejną warstwę lakieru białego, bezbarwnego, bazowego lub tego samego, który aktualnie masz na paznokciach. Po kilku sekundach całość zetrzyj wacikiem. Powinno udać się bez większych przeszkód.

Zdrapywanie lakieru

To ostatnia deska ratunku. Zdrapywanie lakieru jest bardzo szkodliwe dla paznokci – narażasz płytkę na uszkodzenia, a skórki wokół niej na zranienia. Do zdrapywania dziewczyny używają przeważnie drugiego paznokcia, jakiegoś twardego przedmiotu lub po prostu obgryzają. Pamiętaj też, że piłowanie resztek lakieru nie jest najlepszym sposobem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz Polubić Także

Poniżej znajdziesz artykuły podobne do ostatnio czytanego.