krem pod oczy

Krem pod oczy – jak stosuję i na które składniki uważam?

Hejka!

Pielęgnacja okolic oczu jest niezwykle ważna. Skóra na tej części twarzy jest wrażliwa, delikatna i podatna na różnego rodzaju uszkodzenia. Aby im przeciwdziałać i odpowiednio zadbać o skórę pod oczami należy zastosować kremy dopasowane do jej potrzeb. Sprawdźcie, jak robię to ja i zobaczcie również, których składników z kremów pod oczy unikam.

Kiedy zaczęłam stosować krem pod oczy?

Pewnego dnia powiedziałam sobie, że lepiej późno niż wcale. Dlatego w pielęgnacji okolic oczu bezpieczniej trzymać się zasady, że lepiej zapobiegać niż męczyć się z cieniami i workami pod oczami. Pierwszy krem pod oczy stosowałam około 25 roku życia. Był całkiem niezły, bo dobrze nawilżał, dotleniał i co najważniejsze redukował i cienie, i opuchliznę. Pamiętaj jednak, że jeśli twoja skóra pod oczami jest sucha, podrażniona lub wrażliwa, to nie będziesz czekała z zastosowaniem kosmetyku do konkretnych urodzin.

Czy krem do twarzy zastąpi krem pod oczy?

No raczej nie. Nawet jeśli to najlepszy krem z twojej kolekcji kosmetyków. Pamiętaj, że skóra pod oczami jest zupełnie inaczej zbudowana niż ta na twarzy. Jest przede wszystkim cieńsza, nie ma tylu gruczołów łojowych, powiedziałabym, że to zupełnie inny rodzaj skóry. A skoro o budowie mowa, to muszę wam powiedzieć co nieco o budowie kremu do twarzy i pod oczy. Ten pierwszy zawiera duże cząsteczki, które z łatwością przenikają w głąb skóry przez pory. Kremy pod oczy natomiast składają się z małych cząsteczek, które muszą przeniknąć przez skórę praktycznie pozbawioną porów.

Jaki krem pod oczy wybrać?

Odpowiedź jest banalna: musi być dopasowany do potrzeb waszej skóry. Dlatego same powinnyście ustalić, jakie składniki będą dla was najlepsze i która marka się u was sprawdzi. Są jednak niezmienne zasady: konsystencja i aplikacja. Krem pod oczy nie może być tłusty i gęsty. Powinien się łatwo rozprowadzać i szybko się wchłaniać. A jak nakładać krem pod oczy? Niewielką ilość kosmetyku wklep opuszkami palców powyżej łuków brwiowych, przy zewnętrznych kącikach oczu i w miejscu, w którym wyczuwasz kości oczodołowe. Nie nakładaj kremu bezpośrednio w sąsiedztwie linii rzęs, bo kosmetyk może podrażnić twoje oczy.

Których składników w kremie pod oczy unikam?

Są takie składniki kremów pod oczy, których unikam z różnych powodów. Mogą podrażniać, są zbyt ciężkie dla delikatnej skóry, u mnie się nie sprawdzają, są inne lepsze do pielęgnacji tej części twarzy. Unikam w pierwszej kolejności silikonów i ciekłej parafiny. Te substancje po prostu są zbyt gęste i zostawiają na skórze nieprzyjemną tłustą warstwę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz Polubić Także

Poniżej znajdziesz artykuły podobne do ostatnio czytanego.