jak malować brwi?

Kształt brwi, kształt piękna – jak je idealnie wystylizować?

Czy wiesz, że brwi to – paradoksalnie – najtrudniejszy, jednocześnie najistotniejszy element pielęgnacji? Ich kolor, kształt, wielkość, grubość i makijaż wpływa na wygląd całej twarzy. To rama dla całej buzi i (niestety) źle wydepilowane, przesadnie umalowane, źle wystylizowane brwi od razu rzucają się w oczy i… nie robią dobrego wrażenia. Jak mieć piękne, kształtne, zdrowe i zadbane brwi, które robią wrażenie? Na początek zapoznaj się z poniższym poradnikiem. Dowiesz się z niego jak wyznaczyć idealny kształt brwi oraz czym je najlepiej pielęgnować.

Jak wyznaczyć kształt brwi?

Najczęściej opisywanym sposobem na to, by wyznaczyć kształt brwi jest metoda trzech linii. Z pewnością o niej słyszałaś, ponieważ jest to bardzo osławiona metoda, opisywana wniejednym poradniku kosmetycznym. Polega ona na tym, by wyznaczyć 3 linie, zaczynające się od p[łatka nosa i biegnące prze 3 punkty oka (oraz, oczywiście brew). Są to:

  • nos + wewnętrzny kącik oka – ma wyznaczyć początek brwi;
  • nos + zewnętrzny kącik oka – ma wyznaczyć koniec brwi;
  • nos + środek tęczówki oka – ma wyznaczyć wzniesienie brwi.

Metoda 3-ch linii – kiedy i dlaczego nie działa?

Metoda 3-ch linii jest najpowszechniejszą, bardzo ogólną metodą „kształtowania” brwi. Owszem, jest ona dobra, rozsądna i bardzo precyzyjna a także praktyczna, ale… niestety nie sprawdzi się na każdej buzi. Metoda 3-ch linii stylizuje brew, ale tylko w wypadku, gdy jest ona proporcjonalna, czyli jeśli ma klasyczny typ urody, klasyczne rysy, proporcje itd.

Innymi słowy: osoba, która np. ma szeroko rozstawione oczy nie będzie już mogła w ten sposób wyznaczyć początku brwi – ich rozstaw będzie nieproporcjonalny do całej twarzy, a nos optycznie się poszerzy.

Dlatego – jeśli masz szeroki lub wąski rozstaw oczu – to początek brwi powinnaś wyznaczyć intencjonalnie, czyli próbować, domalowywać lub zamalowywać korektorem ich początek i sprawdzać w jakiej odległości powinny one być, aby buzia wyglądała najlepiej. Jeśli sama masz problem z wyznaczeniem linii i kształtu brwi – idź do dobrej kosmetyczki, która zrobi toz a Ciebie. Wzniesienie brwi też lepiej wyznaczyć w takim przypadku intencjonalnie, ponieważ sztywna zasada 3ch linii mogłaby sprawić, że linia przebiegnie przez środek brwi. Najwyższy punkt łuku powinien zaś dzielić brew w proporcjach 2/3 plus 1/3 czyli znajdować się mniej więcej na 2/3 długości brwi.

Czym pielęgnować brwi?

Jeśli przyszedł Ci do głowy olejek rycynowy, znów musimy obalić mit: jest on równie przestarzały, co metoda trzech linii. Rycyna poprawia wygląd brwi, ale niestety działa komedogennie na delikatną skórę, a gdy dostanie się do oczu – powoduje łzawienie a nawet poważne podrażnienia spojówki.

Dlatego odpowiedzią na ciągłe problemy z pielęgnacją brwi za pomocą olejku rycynowego jest innowacyjna, doskonała w składzie i działaniu odżywka do brwi. Nie tylko NIE jest tłusta, ale szybko się wchłania, działa na cebulki i po kilku tygodniach poprawia stan małych włosków, ich kondycję, wzmacnia odcień i zagęszcza całą linię brwi. O ile olej rycynowy działał bardziej na zasadzie placebo, o tyle odżywka to realne korzyści z pielęgnacji. Kluczem do sukcesu jest po pierwsze wybór najlepszej odżywki do brwi, a po drugie systematyczność w jej stosowaniu. Warto sprawdzać rankingi i opinie o odżywkach do brwi, by wybrać te najlepszą i najskuteczniejszą, o dobrym składzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz Polubić Także

Poniżej znajdziesz artykuły podobne do ostatnio czytanego.