kwas kojowy

Kwas kojowy – zastosowanie, działanie i efekty

Cześć!

Kwas kojowy jest uważany za najlepszą substancję do zwalczania trądziku i przebarwień. Używają go dermatolodzy, korzystają z niego specjaliści od medycyny estetycznej, stosuje go wiele kobiet. Jakie daje efekty? Przeczytaj mój tekst, a wszystkiego się dowiesz.

Co to jest kwas kojowy?

Kwas kojowy odkryto w grzybach znajdujących się w ziarnach kukurydzy. Bardzo szybko zaczęto stosować go w kosmetyce i dietetyce. Kojic jest substancją przeciwgrzybiczą, antybakteryjną i zwalczającą wolne rodniki. Firmy kosmetyczne pozyskują kwas kojowy podczas produkcji wina japońskiego. Najczęściej stanowi składnik mydeł, kremów na noc lub toników bezalkoholowych. Kwas kojowy jest bezpieczny dla skóry, nie powoduje podrażnień i uczuleń.

Jak stosować kwas kojowy?

Kwas kojowy można stosować samodzielnie w odpowiednim stężeniu. Jeżeli planujesz samodzielnie go używać, wybierz kosmetyk ze stężeniem nie przekraczającym 4%. Nakładaj go wszędzie tam, gdzie twoja skóra jest pokryta niedoskonałościami. Kwas kojowy w kontakcie ze słońcem traci swoje właściwości. Z tego powodu należy przechowywać go w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w temperaturze pokojowej i z daleka od źródeł wilgoci. Podczas kuracji kwasem kojowym należy stosować kremy z filtrami UV. Substancja w kontakcie ze słońcem może uczulać i dlatego bezpieczniej jest ją stosować późną jesienią lub zimą.

Kwas kojowy – efekty i działanie

Produkty z kwasem kojowym polecane są osobom, które zmagają się z hiperpigmentacją, przebarwieniami rożnego pochodzenia, bliznami, niewielkimi zmarszczkami i trądzikiem. Zbyt długie stosowanie kwasu kojowego (około dwóch miesięcy) może przynieść jednak skutek odwrotny do zamierzonego. Skóra stanie się bardzo wrażliwa i zacznie się przedwcześnie starzeć. Do innych skutków ubocznych nieprawidłowego lub zbyt długiego używania kwasu kojowego zalicza się również: zapalenie skóry, zaczerwienienie, wysypkę, pojawienie się pęcherzy.

Kwas kojowy + kwas mlekowy = piękna skóra

Podobno to najlepsze połączenie kwasów, jeśli chodzi o pielęgnację skóry. Kwas mlekowy penetruje skórę w głąb i tym samym ułatwia kwasowi kojowemu dotarcie do wszystkich niedoskonałości. Zaleca się, żeby zabieg z użyciem tych dwóch substancji wykonała doświadczona osoba.

Kwas kojowy – przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami do zabiegu z kwasem kojowym lub stosowania kosmetyku z tą substancją są: ciąża i karmienie piersią, zapalenia skóry, uszkodzenia naskórka, alergie, stosowanie antybiotyków używanych w leczeniu trądziku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz Polubić Także

Poniżej znajdziesz artykuły podobne do ostatnio czytanego.