manicure hybrydowy

Manicure hybrydowy. Jak go zrobić na własną rękę?

Cześć dziewczyny!

Paznokcie malujemy bardzo często, samodzielnie w domu lub u kosmetyczki. Czasami wychodzi nam to lepiej, a czasami nic nie idzie po naszej myśli. Jeżeli chcesz, żeby manicure hybrydowy zawsze wyglądał profesjonalnie, a malowanie paznokci było przyjemnością, przeczytaj mój mini poradnik.

Zanim pomalujesz pazurki…

…przygotuj potrzebne akcesoria i kosmetyki. Do zrobienia hybrydowego manicure potrzebne ci będą: kostka lub bloczek polerski, profesjonalny odtłuszczacz lub zwykły zmywacz do paznokci, baza hybrydowa, lakiery do paznokci, top coat do hybryd i lampa UV lub UV/LED. Jeżeli wcześniej nie przygotowałaś płytki paznokcia, przydadzą ci się także: nożyczki lub cążki, pilniczek i drewniany patyczek do odsuwania skórek.

Przygotuj pazurki

Zacznij od przycięcia i spiłowania ich na taką długość, która nie będzie ci utrudniała codziennych czynności. Drewnianym patyczkiem odsuń skórki, a ich pozostałości na płytce paznokcia wypoleruj. Bloczkiem lub kostką usuniesz także wszystkie zgrubienia, które utrudniałyby nałożenie lakieru hybrydowego. Następnie paznokcie odtłuść, by pozbyć się spolerowanych i spiłowanych resztek, sebum i innych zanieczyszczeń.

Malujemy pazurki

Na paznokcie zaaplikuj bazę. Kosmetyk zabezpieczy płytkę przed odbarwieniami i przedłuży trwałość manicure. Warstwę bazy utrwalaj przez 120 sekund pod lampą UV lub przez 30 sekund pod lampą LED. Następnie połóż dwie cienkie warstwy lakieru i każdą z nich utwardź w świetle lampy tak długo, jak robiłaś to wcześniej. Na koniec zaaplikuj top coat, który uchroni manicure przed uszkodzeniami i nada mu ładny połysk. Nie zapomnij o wykończeniu hybryd. Przemyj paznokcie odtłuszczaczem, by usunąć z nich lepką warstwę, a na skórki wokół paznokci nanieś odżywkę.

Jak zdjąć hybrydy?

Wierzchnią warstwę manicure delikatnie spiłuj, a następnie owiń każdy paznokieć płatkiem nasączonym zmywaczem do hybryd. Jeżeli chcesz szybciej pozbyć się lakieru, palce zawiń w folię aluminiową. Po upływie pięciu minut spróbuj podważyć lakier drewnianym patyczkiem. Jeżeli nie schodzi, poczekaj jeszcze chwilkę i podejmij drugą próbę zdjęcia hybryd. Pamiętaj, żeby nie zrywać manicure hybrydowego, bo możesz uszkodzić paznokcie i podrażnić skórę wokół nich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz Polubić Także

Poniżej znajdziesz artykuły podobne do ostatnio czytanego.