Maska do włosów Nanoil z keratyną – recenzja po 30 dniach

Cześć, Kochane!

Dziś wpis o masce do włosów zniszczonych (czyli dokładnie takich, jak moje przed miesiącem), która całkowicie zrewolucjonizowała moją pielęgnację.

Mowa o: Nanoil Keratin Hair Mask

Jestem pewna, że wiele z was miało w swoim życiu problem ze słabymi, rozdwajającymi się, łamliwymi włosami, które wypadały w zastraszających ilościach. To właśnie mój problem sprzed kilku tygodni.

Przyczyny osłabiania się włosów mogą być naprawdę różne: niewłaściwa pielęgnacja lub jej brak, ogólne osłabienie organizmu spowodowane np. chorobą, zbyt częsta stylizacja (a zwłaszcza termostylizacja), farbowanie lub rozjaśnianie włosów, stosowanie produktów niedopasowanych do kondycji i potrzeb włosów, przedłużanie i inne tego typu zabiegi, niekorzystne zmiany hormonalne i wiele, wiele, wiele innych.

Jak uratować zniszczone włosy?

W momencie, gdy nasze włosy tracą witalność i zdrowie, warto powziąć jakieś kroki, dzięki którym przywrócimy im piękno i blask.

Najlepszym sposobem jest odpowiednia pielęgnacja włosów zniszczonych, czyli dostarczanie im trzech ważnych składników: humektantów (nawilżają), emolientów (utrzymują nawilżenie) i protein (odbudowują). Moim sprawdzonym sposobem na zregenerowanie pasm jest proteinowa maska do włosów.

Która maska do włosów zniszczonych jest moim zdaniem warta uwagi?

Maska do włosów Nanoil z keratyną

Pojemność: 300 ml

Nanoil Keratin Hair Mask (bo pod tą nazwą znajdziecie oryginalne maski Nanoil) to najlepsza maska do włosów zniszczonych, jaką miałam okazję testować. A przerzuciłam przez swoje ręce ich sporo, bo problem z osłabionymi włosami mam od wielu, wielu miesięcy.

Co sprawia, że maska do włosów Nanoil z keratyną jest tak dobra?

1. SKŁAD MASKI NANOIL – to bardzo dobrze skomponowana maska do włosów, w której głównym składnikiem jest keratyna, białko będące naturalnym budulcem włosów, tutaj skomponowane z poprawiającym nawilżenie panthenolem (prowitaminą B5).

Oczywiście skład Nanoil Keratin Hair Mask to niezbędne minimum, bez sztucznych dodatków i parabenów, dzięki czemu nie szkodzi włosom.

2. FORMUŁA MASKI NANOIL – mimo tego, że działanie tej maski do włosów jest naprawdę silne i to widać po efektach, jest to bardzo lekki kosmetyk, który nie obciąża i nie skleja włosów.

Jak działa keratynowa maska Nanoil?

Najważniejsze jest jednak działanie, które wynika z tej lekkiej formuły. I tutaj muszę przyznać, że maska do włosów Nanoil z keratyną zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie.

Jest przeznaczona do włosów osłabionych, zniszczonych, rozdwajających się i łamliwych, a producent obiecuje, że regularnie stosowana:

  • wzmacnia i odbudowuje włosy od środka,
  • zapobiega rozdwajaniu się końcówek,
  • ogranicza łamliwość włosów, uelastyczniając je,
  • hamuje nadmierne wypadanie włosów,
  • chroni pasma przed uszkodzeniami,
  • dba o dobrą kondycję, nawilżenie i odżywienie włosów.

Oczywiście wszystko to musiałam przetestować. Zamówiłam maskę na stronie www.nanoil.pl i zaczęłam kurację dokładnie miesiąc temu. Dziś podzielę się z wami tym, jak naprawdę działa maska Nanoil z keratyną. Czy warto ją kupić i czy naprawdę pomoże zregenerować włosy?

30-dniowy test maski Nanoil z keratyną

Zacznę od tego, że sposób stosowania tej maski jest bardzo prosty. Producent zaleca, żeby Nanoil Keratin Hair Mask stosować przynajmniej raz w tygodniu, regularnie, przed myciem włosów. Ja stosowałam ją co każde mycie, czyli mniej więcej 2x na tydzień i myślę, że na początek to odpowiednia częstotliwość. Potem można rzadziej.

Jakie efekty osiągnęłam? Naprawdę rewelacyjne!

Pierwsze użycie maski Nanoil Keratin – po pierwszym nałożeniu maski na włosy i ich wysuszeniu pasma były dużo gładsze, dużo bardziej błyszczące i mniej spuszone niż zwykle, a to naprawdę zauważalny efekt.

Efekty po 1 tygodniu stosowania – kolejne dwa użycia dały już więcej, bo końcówki przestały być tak szorstkie i sterczące, a włosy zaczęły nabierać nieco więcej elastyczności, choć wypadało ich nadal sporo.

Efekty po 2 tygodniach stosowania – najbardziej wyraźne efekty zauważyłam właśnie w drugim tygodniu, kiedy moje włosy nabrały dużo więcej objętości (tej pozytywnej, bo włosy przestały się puszyć), stały się bardziej elastyczne, błyszczące i przede wszystkim mocne.

Efekty po 3 tygodniu stosowania – w trzecim tygodniu mogłam już śmiało powiedzieć, że włosy odzyskały cały swój potencjał, stały się grubsze, mocniejsze, gładsze i pełne blasku, a rozdwojone końcówki i łamliwe pasma odeszły  w niepamięć.

Dziś minął miesiąc, od kiedy stosuję Nanoil Keratin Hair Mask – i mogę z całą stanowczością powiedzieć, że to najlepsza maska do włosów zniszczonych. Dzięki niej stały się mocne, pełne witalności, elastyczne i jedwabiście gładkie. Nie wypadają już w tak dużej ilości, jak kiedyś (wpisuję się teraz w normę) i nie są tak łamliwe.

Za sprawą maski Nanoil z keratyną nie mam już problemu z codzienną stylizacją włosów. Nie obawiam się ich wysuszyć lub okazyjnie wyprostować, bo wiem, że to im nie zaszkodzi. Mam wsparcie, dzięki któremu moje włosy nie tylko odzyskały piękno, ale też zachowają je na dłużej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz Polubić Także

Poniżej znajdziesz artykuły podobne do ostatnio czytanego.