mezoterapia mikroigłowa

Odpowiadam na Wasze pytania o mezoterapię mikroigłową

Cześć!

Mezoterapia mikroigłowa to hasło, które przewija się często i każdy, kto pragnie konkretnych efektów i naprawy skóry prędzej czy później trafia na ten temat. Jest ona bardzo popularna, ponieważ okazuje się, że można ją zrobić w domu, a efekty są niesamowite. Jednak ponieważ bądź co bądź jest to zabieg inwazyjny i polega na nakłuwaniu ciała – budzi wiele pytań, kontrowersji, wątpliwości. Co trzeba wiedzieć o mezoterapii mikroigłowej? Często o nią pytacie i macie podobne pytania. Dziś zebrałam je wszystkie w jeden post, dlatego znajdziecie tu wszystkie ważne pytania o mezoterapię mikroigłową. Zapraszam!

W jakim wieku można stosować mezoterapię?

W zasadzie nie ma ograniczeń wiekowych do wykonywania mezoterapii mikroigłowej, jednak młodej skórze raczej się nie przyda, chyba że potrzebna jest jej regeneracja – sa to jednak rzadkie przypadki. Najczęściej skóra dojrzała wymaga takiego pobudzenia.

Jaki roller i jaką długość igieł wybrać?

Wszystko zależy od miejsca, które nakłuwacie, wiec sprawdźcie w gabinecie, salonie czy poradźcie się eksperta lub wyczytajcie w fachowym poradniku, jakie igły pasują do Waszego zabiegu. Pamiętajcie, że skóra w różnych miejscach ma różną grubość. Warto jednak pamiętać, że najlepiej zawsze zaczynać od najmniejszej długości igieł, czyli od 0.2 mm. Przy kolejnym zabiegu i jeśli Wasza skóra dobrze reaguje na igiełki, możecie spróbować dłuższych igieł.

Czy zawsze pojawia się krew i co robić gdy się pojawi?

Oczywiście krew może się pojawić w przypadku bardzo cienkiej skóry, więc nie wpadajcie w panikę. Często tak też jest po zastosowania rollera o długich igłach. W domowej mezoterapii występuje tylko czasami. Jeśli już się pojawi – po prostu wmasujcie ją w skórę i poczekajcie, aż zaschnie. Ale uwaga! Krew może się pojawić na cerze naczynkowej, a na niej taki zabieg jest absolutnie niedozwolony! O to też pytacie, wiec muszę Was zmartwić – naczynkowa skóra nie lubi traktowania wałkiem z igłami.

Ile razy w tygodniu można robić mezoterapię?

Kilka razy w tygodniu byłoby zbrodnią! Zabieg jest inwazyjny, wiec skora musi mieć czas na odpoczynek i regenerację – to właśnie na tym nam zalezy – by skóra się odnowiła. Dlatego róbcie zabieg co dwa tygodnie lub raz w miesiącu. Wystarczą 4 takie zabiegi w odstępach czasowych. Maksymalnie 6. Nie więcej.

Czy zabieg można wykonywać latem, czy tylko zimą?

Mezoterapię mikroigłową możecie robić przez cały rok. Nie ma ograniczeń oczywiście, o ile stosujecie po niej wysoką ochronę przed promieniowaniem słonecznym. Zawsze, niezależnie od pory roku należy stosować kremy z wysokim filtrem. Promienie UV tylko czyhają, żeby się dobrać do Waszej delikatnej po mezoterapii skóry. Chrońcie ją!
Jakich substancji i składników w kremach unikać po zabiegu?
Przede wszystkim wszelkim substancji komedogennych: parafina czy silikony. Warto sięgać po ceramidy, kwas hialuronowy, kolagen, lipidy, peptydy, allantoinę, panthenol itd.

Mezoterapia mikroigłowa – czy to boli?

Nie będę kłamać – bywa toto bolesne, ale jeśli stosujecie wałek z maleńkimi igłami, raczej nie powinno. Ponadto można w wyjątkowych przypadkach znieczulić skórę specjalną maścią, choć mawia się, ze taka maść obniża skuteczność zabiegu. Wybór należy zatem do was.

Czy każde serum nadaje się do mezoterapii mikroigłowej?

No nie, nie nie. Używajcie tylko preparatów, które są do tego odpowiednio przygotowane, mają odpowiedni skład, nie zawierają substancji komedogennych. Skoro już decydujecie się nakłuwać skórę, nie traktujcie jej byle czym.

Czy po mezoterapii można stosować samoopalacz?

Nie bardzo. Nijak to do siebie nie pasuje. Pamiętajcie o tym, że skóra jest wrażliwa i może dojść do podrażnienia przez substancje, które znajdują się w samoopalaczach. Najlepiej sobie odpuścić i przeczekać.

Czy mogę wykonać makijaż następnego dnia po zabiegu?

Tak, ale ja osobiście zrezygnowałabym z ciężkich, mocno kryjących i komedogemnnych podkładów. Sięgnijcie po dobrej jakości krem BB, najlepiej „rasowy”, koreański. Im lżej ma Wasza skóra, tym lepiej. Warto wiedzieć, że po zabiegach stosuje się specjalne kremy, warto je kupić i stosować, aby zabieg zakończył się sukcesem. Pamiętajcie też, ze nie wolno korzystać z basenu i sauny do 5 dni po zabiegu.

Stosowałyście domową mezoterapię? Podzielcie się doświadczeniami!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz Polubić Także

Poniżej znajdziesz artykuły podobne do ostatnio czytanego.