Proste triki na trwały i piękny manicure 

Cześć dziewczyny! 

Dzisiaj powalczymy trochę o trwały manicure i piękne paznokcie. Podpowiem wam kilka prostych trików dzięki którym wasz manicure przetrwa wiele dni w nienagannym stanie. Sprawdźcie porady i triki,  które sama stosuję gdy maluję paznokcie. Zapraszam na wpis.

Proste triki na trwały i piękny manikiur

1. Odtłuśćcie płytkę paznokcia.
Czy wiecie, ze żaden lakier, nie tylko hybrydowy nie lubi tłustych paznokci?

Okazuje się, że każdy, nawet najtrwalszy lakier nie utrzyma się na waszej płytce, jeśli jej najpierw nie odtłuścicie, dlatego koniecznie po zmyciu lakieru acetonem, zastosujecie albo specjalny odtłuszczacz płytki, albo po prostu przetrzyjcie paznokcie spirytusem.

Ciekawostką jest to, że zmywacz do paznokci również zawiera substancje, które lekko natłuszczają płytkę, dlatego nie należy go zostawiać na paznokciu. Jeśli macie zamiar je malować – po zastosowaniu zmywacza koniecznie zaaplikujcie też odtłuszczacz.

2. Wiecie, że jedną z najbardziej powszechnych przyczyn odpryskiwania lakieru są narastające skórki paznokci?  Dlatego jeśli chcecie, aby lakier trzymał się długo na płytce, przed nałożeniem koloru zajmijcie się skórkami – nałóżcie na nie odpowiedni  preparat zmiękczający, a następnie odepchnijcie skórki drewnianą szpatułką. Wiele dziewczyn wycina skórki aby nie narastały, ale ja nie jestem  zwolenniczką cążków. Wolę odsunąć skórki i stosować na co dzień specjalny krem do skórek, np. Avon. Dzięki niemu nie będą już one narastać.

3. Kolejny sprytny trik na to aby lakier nie odpryskiwał z paznokci to zmatowienie całej płytki. W tym celu sięgnijcie po polerkę do paznokci lub blok polerski taki jaki stosuje się przy hybrydach. Teraz delikatnie powinnyście zmatowić każdy paznokieć. Nie musicie mocno trzeć po płytce, aby nie uszkodzić macierzy.  Nałóżcie też bazę pod lakier kolorowy tak, aby zapobiec odbarwieniu płytki. Będzie się on lepiej trzymał się na paznokciu i dłużej utrzyma kolor naszego manicure.

4. Zabezpieczcie brzegi paznokci. Ostatni bardzo ważny trik, który niby jest niepozornym gestem, a jednak dużo daje. Wasze paznokcie najczęściej odpryskują na samym brzegu, bo to właśnie tam koncentrują się wszystkie uderzenia – nawet teraz, gdy piszę na klawiaturze, moje paznokcie zbierają mikrourazy; po pewnym czasie lakier nie jest już w tym miejscu taki trwały a powietrze woda i detergenty jeszcze mocniej go rozwarstwiają dlatego podczas malowania paznokci starajcie się pokryć również jego brzeg; podobnie zróbcie, gdy nakładacie bezbarwny top na paznokcie. Czy wiecie, że to, że zamalujecie brzeg lakieru, wydłuży trwałość waszego manicure o kilka dni? Zdecydowanie warto!

5. Pamiętajcie też, że o pomalowane paznokcie należy dbać równie mocno, co o te bez grama lakieru! Dlatego w ciągu dnia często sięgajcie po krem do dłoni i paznokci, ponieważ zadba on odpowiednio o skórki. Wieczorem wcierajcie wokół paznokcia olejek rycynowy. Dzięki temu skórki nie będą narastać na płytkę a sam olejek działa antyseptycznie i zapobiega namnażaniu się bakterii oraz grzybów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz Polubić Także

Poniżej znajdziesz artykuły podobne do ostatnio czytanego.