szczotkowanie twarzy

Szczotkowanie twarzy na sucho. Jak zrobić to poprawnie?

Cześć!

Zapewne każda z nas słyszała o szczotkowaniu skóry na sucho. Zazwyczaj taki zabieg przeprowadzamy na całym ciele, ale zapominamy o twarzy. Dlatego dziś pokażę wam, jak prawidłowo szczotkować twarz na sucho.

Szczotkowanie twarzy na sucho – co to daje?

Regularne szczotkowanie twarzy (a mówiąc dokładniej głowy i szyi) na sucho usprawnia krążenie i pobudza układ limfatyczny. Taki zabieg może w dużej mierze przyczynić się poprawy naszego samopoczucia, kondycji skóry, układu nerwowego i mięśniowego. Szczotkowanie zapewnia także odprężenie, wyciszenie i relaks. Pomoże osobom cierpiącym na zastoje limfy i problemy z krążeniem. Co ciekawe szczotkowanie twarzy na sucho poprawia zdolności poznawcze, zdolność kojarzenia i koncentracji.

Szczotkowanie twarzy na sucho – pielęgnacja skóry

Używanie szczotki zamiast metod chemicznych w eksfoliacji skóry jest bardziej skuteczne i przynosi lepsze efekty. Systematyczne szczotkowanie twarzy wygładza naskórek, zapobiega odwodnieniu, ujędrnia, ujednolica koloryt i spłyca zmarszczki. Taki zabieg wpływa na szybszą regenerację tkanki i zmniejsza skłonność do powstawania stanów zapalnych skóry.

Jak szczotkować twarz na sucho?

Duże znaczenie w szczotkowaniu twarzy na sucho ma prawidłowa technika, siła nacisku i użyty gadżet. Dobrze sprawdzą się szczotki z naturalnym włosiem o średniej twardości. Nacisk na szczoteczkę nie powinien być mocny i zdecydowany. Niektóre części twarzy mogą być bardziej wrażliwe i podatne na podrażnienia. Zabieg najlepiej jest rozpocząć od mięśni szyi i stopniowo przesuwać się ku czubkowi głowy, a usta i oczy masować okrężnymi ruchami. Szczotkowanie twarzy na sucho zajmuje nie więcej niż pięć minut.

Szczotkowanie twarzy na sucho – przeciwwskazania

Twarzy nie wolno szczotkować na sucho podczas trądziku zapalnego, otwartych ran i infekcji różnego typu. Taki zabieg może okazać się zbyt agresywny dla skóry nadwrażliwej, bardzo suchej, ekstremalnie odwodnionej i uwrażliwionej przez kuracje dermatologiczne.

Szczotkowanie twarzy na sucho – ważne!

Pamiętaj o czyszczeniu włosia szczoteczki, którą robisz masaż twarzy. Przed zabiegiem spryskaj ją płynem dezynfekcyjnym i odczekaj kilka minut, aby ten wyparował. Po zabiegu szczoteczkę umyj zwykłym mydłem, odstaw do wysuszenia i schowaj w miejsce, w którym nie będzie narażona na działanie kurzu, wilgoci i innych zanieczyszczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz Polubić Także

Poniżej znajdziesz artykuły podobne do ostatnio czytanego.