regeneracja paznokci

Szybka regeneracja paznokci. Trzy kroki do lepszego manicure

Cześć!

Łamliwe, kruche i bez połysku. Jeżeli twoje paznokcie też takie są, to sprawdź, jak szybko je wzmocnić. Przeczytaj mój tekst, a dowiesz się, jak zrobić ładny i modny manicure, jakich kosmetyków używać do odżywienia paznokci i w jaki sposób zadbać o skórki. Zapraszam do lektury.

Jak zbudowany jest paznokieć?

Paznokieć składa się z następujących części:

  • obłączek – to biały półksiężyc, który znajduje się u nasady paznokcia. Jego kolor jest uzależniony od tego, że mocno przylega do macierzy. Czy wiesz, że obłączek to jedyna żywa część paznokcia;
  • macierz paznokcia – znajduje się pod wałem paznokciowym, a ten jest zakończony obrąbkiem naskórkowym;
  • płytka paznokcia – to widoczna część paznokcia, którą malujesz lakierami;
  • łożysko paznokcia – tkanka położna bezpośrednio pod płytką, to właśnie ta część odżywia paznokieć, ale nie ma wpływu na jego wzrost;
  • wał paznokcia – pokrywa brzeg paznokcia ze wszystkich jego stron oprócz wolnego brzegu i utrzymuje ten paznokieć we właściwym położeniu;
  • obrębek naskórkowy – obwódka z cienkiej tkanki, która porasta paznokieć. Jej zadaniem jest ochrona przed zanieczyszczeniami i bakteriami.

Co niszczy paznokcie?

Paznokcie non stop są narażone na różnego rodzaju czynniki. W ich wyniku paznokcie i skórki stają się przesuszone, pękają i szybciej się starzeją. Czynniki te można podzielić na zewnętrzne i wewnętrzne. Te pierwsze to środki chemiczne (detergenty) i urazy mechaniczne (skaleczenia i stłuczenia). Czynnikami wewnętrznymi są zaś: choroby ogólnoustrojowe, nieprawidłowa dieta, zakażenia bakteryjne i wirusowe.

Prosta kuracja

Pierwszym etapem pielęgnacji paznokci jest usunięcie starego manicure i zmycie lakieru. Jeżeli wcześniej miałaś manicure hybrydowy, to idź do kosmetyczki. Profesjonalistka zajmie się twoimi pazurkami i dłońmi lepiej niż kto inny. Oczywiście możesz to zrobić samodzielnie, ale uważaj, żeby nie uszkodzić płytki paznokci i skórek wokół nich. Następnie paznokcie obetnij na krótko, bo wtedy będzie je łatwiej wypielęgnować. Dwa razy w tygodniu paznokcie posmaruj odżywką wzmacniającą, a co wieczór nałóż krem nawilżający. Do diety wprowadź produkty bogate w żelazo, witaminy, kwasy tłuszczowe i mikroelementy.

Szybka regeneracja

Najlepsze i najszybsze efekty przyniesie regularne nawilżanie. Przydadzą ci się odżywki z zawartością olejków roślinnych, witamin A i E, wyciągu z cytrusów. Takie składniki zapewnią ci szybszy wzrost, rozjaśnienie, nabłyszczenie i odżywienie.

Jak pomalować paznokcie?

To chyba najszybszy sposób zdobienia paznokci, jaki znam. A że przypomina obrazy sławnego malarza, to myślę, że spodoba się wszystkim lakieromaniaczkom i dziewczynom, które kochają sztukę. Zatem co zrobić? Na odtłuszczone paznokcie nałóż lakier bazowy, a następnie dwie warstwy lakieru kolorowego. Potem na pędzelek nałóż kontrastujący odcień i otrzep go na paznokieć. Powstaną w ten sposób kleksy, mazaje i plamki. Jeśli chcesz uzyskać fajniejszy efekt, możesz użyć lakieru z brokatem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz Polubić Także

Poniżej znajdziesz artykuły podobne do ostatnio czytanego.