fryzury na sylwestra

Trzy wystrzałowe fryzury na Sylwestra: kok, warkocz dobierany i wysoki kucyk

Cześć!

Sylwester zbliża się wielkimi krokami. Na bal założysz pewnie elegancką sukienkę, ładnie się umalujesz i modnie uczeszesz. A co jeśli jeszcze nie wiesz, jaką fryzurę wybierać? W moim tekście znajdziesz kilka podpowiedzi na proste upięcia, które pasują właśnie na taką okazję. Sprawdź, jak zrobić koka, warkocza dobieranego i wysokiego kucyka.

Fryzura na Sylwestra – stylizacja ma znaczenie

Uczesanie na Sylwestra powinno pasować do całej kreacji. Sukienka i makijaż, a także kolory ubioru i kosmetyków, należy dobrać do fryzury i dodatków, które wepniesz w pasemka. Ważne jest też to, żeby fryzurę dopasować do kształtu twarzy i rodzaju włosów. Pamiętaj o stosowaniu kosmetyków pielęgnacyjnych i stylizacyjnych. Przydadzą ci się utrwalające lakiery, nawilżające mgiełki i odżywcze olejki.

Jak zrobić dobierany warkocz?

Jest to bardzo klasyczna i elegancka fryzura, która pasuje na każdą okazję. Bardzo ładnie wygląda na włosach półdługich i długich o każdej objętości. Takie uczesanie będzie ładnie wyglądało wtedy, gdy pasemka spryskasz brokatowym lakierem. Do takiego uczesania dobierz długie kolczyki, bogato zdobione, które będą świetnie uzupełniać dobieranego warkocza.

Zbierz pasemko włosów nad czołem i rozdziel ja na trzy części. Następnie zapleć je tak, jak przy normalnym warkoczu – ale zrób to tylko raz. Do lewej części kosmyka dobierz pasemko z głowy; to samo zrób z prawej strony – dalej zaplataj. Kiedy zrobisz już warkocz, włosy zabezpiecz ozdobną wstążką lub inną biżuterią, a fryzurę spryskaj lakierem nabłyszczającym.

Jak uczesać kok opleciony warkoczem?

Ta fryzura wymaga sporo wprawy i skupienia, ale efekt jest świetny, bo bardzo odmładza. Do takiego uczesania nie potrzebujesz biżuterii, bo kok z warkoczem jest ozdobą samą w sobie. Jak taką fryzurę zrobić? Włosy zbierz do tyłu, tak jakbyś robiła koński ogon; zostaw jednak kilka luźnych pasemek przy skroniach. W ten sposób otrzymasz dwie części: górną do kucyka i dolną do warkocza. Górną część zwiąż w koczek i zajmij się dolną. Wydziel z tej części grubsze pasemko i podziel je na trzy części i zacznij zaplatać warkocz. Następie z górnej części zrób koński ogon i zapleć wokół własnej osi w kok. Na koniec koczek owiń warkoczem, zabezpiecz wsuwkami i spryskaj lakierem.

Jak zrobić kok?

Najszybciej kok na Sylwestra można zrobić w ciągu pięciu minut, i to bez zastosowania profesjonalnych kosmetyków. Takie uczesanie pasuje do każdego kształtu twarzy i okazji. Włosy zbierz do tyłu i skręcaj je, kierując jednocześnie do góry. Końcówki pasemek podepnij wsuwkami i zabezpiecz lakierem. Dla ozdoby dodaj spinkę, opaskę lub inną błyskotkę.

Jak zrobić koński ogon?

To fryzura idealna na każdą okazję i dla kobiet o długich i gęstych włosach. Kucyk odejmuje lat i bardzo dobrze wygląda z bardzo mocnym makijażem. Fryzurę od połowy w dół pasemka nakręć na wałki lub lokówkę. Włosy zbierz i zwiąż w kucyk poniżej czubka głowy. Dwa pasemka wyjmij przy skroniach i skrzyżuj je przy kucyku. Kosmyki zwiąż, opleć nimi kucyk i przypnij wsuwkami. Całość spryskaj mocnym lakierem.

A jak ty uczeszesz się na Sylwestra?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz Polubić Także

Poniżej znajdziesz artykuły podobne do ostatnio czytanego.