trycholog

Wizyta u trychologa. Czy masz się czego bać?

Cześć!

Coraz więcej kobiet zaczyna interesować się wyglądem i kondycją swoich włosów. Stosuje profesjonalne kosmetyki, chodzi na specjalistyczne kuracje do salonów fryzjerskich lub śledzi najnowsze trendy. A jak jest z leczeniem skóry głowy? Tu pomoże ci trycholog. Czym zajmuje się ten lekarz i jak wygląda wizyta w jego gabinecie?

Trychologia – a co to takiego?

Trychologia jest dziedziną nauki, która zajmuje się problemami włosów i skóry głowy. W niektórych miejscach na świecie nie jest jeszcze w pełni rozwinięta, ale zyskuje coraz więcej fanek i fanów. Zanim powstały profesjonalne zabiegi trychologiczne, chorobami skóry głowy i włosów zajmowali się dermatolodzy.

Jak wygląda wizyta u trychologa?

Wizytę u trychologa rozpoczyna się od przeprowadzenia wywiadu oraz badania włosów i skóry głowy. Potem lekarz dobiera odpowiednią kurację i poleca kosmetyki. Badanie ma na celu określenie, w jakiej fazie wzrostu znajdują się włosy i w jakiej ilości wypadają. Trycholog sprawdza również, czy na skórze głowy nie ma stanów zapalnych, łuszczycy, łupieżu lub innych chorób.

Podczas badania trychologicznego stosuje się specjalny mikroskop z 200-krotnym powiększeniem. Obserwacji poddaje się również naczynia krwionośne i mieszki włosowe. Niektórzy lekarze pobierają z głowy około 100 włosów w celu zanalizowania ich kondycji. Najciekawsze jest to, że w trakcie jednego badania można zdiagnozować ponad 200 schorzeń skóry głowy i włosów.

Zdrowe włosy i leczenie u trychologa

Jeżeli trycholog stwierdzi, że 85% włosów jest w fazie wzrostu, 1% w fazie zaniku, a 14% w fazie wypadania, to masz szczęście – twoja czupryna jest zdrowa. Jeśli te proporcje są zaburzone, trycholog rozpocznie odpowiednie leczenie. Kuracja może polegać na ogólnym lub miejscowym podawaniu leków, czyli ziołowych ekstraktów, protein, olejków. Często takie leczenie wspomaga się zabiegami dermatologicznymi i kosmetykami.

Czy byłyście już u trychologa, dziewczyny?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz Polubić Także

Poniżej znajdziesz artykuły podobne do ostatnio czytanego.