wrastające włoski

Wrastanie włosków po depilacji. Jak temu zapobiegać?

W tym wpisie słów kilka o problematycznej pielęgnacji. Niezależnie od wybranej metody depilacji pojawia się jeden problem – wrastające włoski, które dużo trudniej usunąć i które powodują dyskomfort w trakcie wzrostu. Co zrobić w takiej sytuacji? Postaram się wyjaśnić to zjawisko i coś doradzić na podstawie swoich doświadczeń 🙂

Wrastające włoski po depilacji – skąd się biorą?

Depilacja polega na usuwaniu owłosienia przez wyrwanie go. Zabieg można wykonać na wiele różnych sposobów np. woskiem, pastą cukrową, a nawet elektrycznym depilatorem. Niezależnie od wybranej metody regularne wyrywanie włosków wraz z cebulkami powoduje ich osłabienie. W efekcie nowe włoski, które pojawiają się na miejsce tych wyrwanych, są dużo słabsze. Nie są w stanie przebić się przez skórę, dlatego zaginają się i rosną tuż pod naskórkiem. Czasami możemy je dostrzec, a niekiedy poczuć, bo wrastające włosy powodują swojego rodzaju dyskomfort.

Tyle w teorii… nie muszę chyba pisać, co to oznacza w praktyce, bo każda kolejna depilacja jest trudniejsza. Nie raz godzinami męczę się, żeby przed depilacją odsłonić wszystkie włoski z pomocą peelingu lub innych metod. Z całym zabiegiem schodzi się ze trzy razy dłużej.

Czym mogą grozić wrastające włoski?

Główne schorzenie, które towarzyszy wrastającym włoskom to zapalenie mieszka włosowego. W rezultacie skóra może być bardziej podrażniona, chropowata i pokrywa nieestetycznymi przebarwieniami lub krostkami.

SPOSOBY NA WRASTAJĄ WŁOSKI

Jak zapobiegać wrastaniu włosków po depilacji? Co robić z już wrośniętymi włosami? Jakie są sposoby radzenia sobie z tym problemem? O tym wszystkim poniżej.

Zapobieganie. Podstawowym zabiegiem ograniczającym liczbę wrastających włosków są regularne peelingi i wcieranie balsamów. Złuszczanie naskórka i zmiękczanie skóry sprawia, że włoskom dużo łatwiej jest przebić się przez skórę i przestają wrastać. Dobrym sposobem jest przeplatanie depilacji goleniem włosów maszynką. Kilkukrotne sięgnięcie po standardową golarkę skutkuje wzmocnieniem włosów i ułatwieniem przebicia się.

Usuwanie wrośniętych włosków. Tutaj również pomocne może być stosowanie peelingów złuszczających, które mogą odkryć włoski ukryte pod zewnętrzną warstwą naskórka. Polecam wykonywać peeling przed każdą depilacją. Guzki powstają pod naporem włoska, który nie może się przebić, warto smarować środkami przeciwzapalnymi. Przetestowane przeze mnie rozwiązanie to także ałun, czyli kryształ soli pochodzenia wulkanicznego. Wystarczy go zwilżyć i pocierać nim całą skórę lub tylko wybrane miejsca, aby odkazić, odżywić i zmiękczyć skórę, odsłonić wrośnięte włoski oraz ułatwić gojenie się miejsc po guzkach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz Polubić Także

Poniżej znajdziesz artykuły podobne do ostatnio czytanego.