paznokcie fashion art

„Fashion art” na paznokciach. Zdobienie hybryd z ChiodoPRO krok po kroku

Niedawno miałam przyjemność uczestniczyć w warsztatach, na którym nauczyłam się wykonywać trochę bardziej skomplikowane zdobienia na paznokciach. Dla mnie to ogromny przeskok, bo dotychczas robiłam na paznokciach co najwyżej kropki i nierówne paski. Z tego szczęścia, że umiem teraz zrobić naprawdę fajne stylizacje paznokci, postanowiłam zrobić dzisiaj krótki wpis z paznokciowej serii.

Wszystkie przestawione poniżej kroki wykonywałam produktami marki ChiodoPRO, której lakiery hybrydowe oraz żele do zdobienia paznokci są genialne!!!

Czy każdy może samodzielnie zrobić sobie zdobienie w stylu Fashion Art na paznokciach? Nie byłam przekonana, bo przecież do tego trzeba mieć minimum talentu plastycznego i wyćwiczoną rękę. Na warsztatach udowodniono mi jednak, że liczy się przede wszystkim sposób. Jeśli znamy metodę to nawet bez większej wprawy powinno nam się udać. Co najwyżej zejdzie nam się z takim zdobieniem dłużej niż profesjonaliście – ale warto. 🙂

Zdobienie paznokci à la Fashion Art – krok po kroku

Przedstawię wam sposób, którego się nauczyłam. Wykonując zdobienie tą metodą poradzicie sobie z nim bez większego problemu. Metodą prób i błędów na ostatnim paznokciu powinno wyjść idealnie, hahaha! Co jest potrzebne do wykonania takiego zdobienia?

Zaopatrzcie się w zestaw do standardowej hybrydy (base coat, jasny kolor, top coat, lampa UV itd.), cienki pędzelek, żel do zdobień ChiodoPRO Paint Gel w kolorze czarnym i lakiery hybrydowe w kolorach, które będą potrzebne do „pokolorowania rysunków” na paznokciach. Zaczynamy!

Krok 1 – kolor paznokcia

Zaczynamy standardowo od zmatowienia płytki. Nakładamy bazę, którą utwardzamy. Potem pokrywamy płytkę paznokcia wybranym lakierem w jasnym kolorze (u mnie to bardzo delikatny nudziak), który również utwardzamy.

Krok 2 – wstępny szkic

Tak przygotowany paznokieć zaczynamy zdobić. Za pomocą pędzelka maczanego w czarnym żelu tworzymy szkic sylwetki np. kobiety w sukience. To nie musi być dzieło sztuki. Tak naprawdę wystarczą 3-4 spontanicznie narysowane kreski. Nie muszą być równe, nie muszą mieć jednakowej grubości, czy odstępów. Powstały wzór utwardzamy pod lampą.

Krok 3 – kolorowanie wzorów

Stworzony szkic wypełniamy kolorami. Do zafarbowania włosów możemy użyć ciemniejszego brązu, burgunda, pomarańczu albo żółtego koloru. Sukienki malujemy dowolnymi kolorami, podobnie jak elementy takie jak kapelusze, kolczyki, bransoletki. To pole do popisu dla naszej kreatywności. Po raz kolejny utwardzamy.

Krok 4 – wizualne poprawki

Poprawiamy kontury naszej postaci czarnym żelem, który utwardzamy.

Krok 5 – utrwalanie efektu

W ostatnim kroku nakładamy top coat jak przy standardowym manicure hybrydowym i po raz ostatni wkładamy paznokcie pod lampę. Utwardzone i zabezpieczone w taki sposób będą dłużej nas cieszyły swoim pięknem i misternym wykonaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz Polubić Także

Poniżej znajdziesz artykuły podobne do ostatnio czytanego.