Cześć dziewczyny!
Jak zapewne wiecie, zanim poddacie się jakimkolwiek zabiegom upiększającym, musicie zostać poinformowane przez kosmetyczkę lub lekarza o przeciwwskazaniach i ewentualnych powikłaniach. Większe ryzyko niosą za sobą zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Zanim mu się poddacie, sprawdźcie, jak wygląda kwalifikacja do takiego zabiegu.
Używki vs zabiegi medycyny estetycznej
Papierosy i alkohol dyskwalifikują cię z zabiegów medycyny estetycznej. Toksyny zawarte w dymie papierosowym uszkadzają naczynia krwionośne, a to przekłada się na ryzyko wystąpienia powikłań po zabiegu. Przyjęto więc zasadę, że u palaczy nie powinno przeprowadzać się zabiegów chirurgicznych z zakresu medycyny estetycznej. Można się im poddać dopiero po półrocznej absencji od rzucenia palenia. Podobnie sprawa wygląda z alkoholem. Nadużywanie uniemożliwia poddanie się nie tylko zabiegom z zakresu medycyny estetycznej, lecz także wielu innym zabiegom upiększającym.
Kwalifikacja do zabiegu medycyny estetycznej
Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej bardzo ingerują w organizm. Osoby przewlekle chore powinny przedstawić lekarzowi pełną informację o swoim stanie zdrowia (listę przyjmowanych leków i całą dokumentację medyczną). Dopiero wtedy lekarz oceni, czy dana osoba może poddać się zabiegowi. Najlepszym rozwiązaniem dla pacjenta byłaby współpraca chirurga plastycznego i lekarza prowadzącego.
Czy wiesz, że…
…kobiety bardzo często nie przyznają się do schorzeń, a wszystko z powodu chęci poprawy wyglądu.
Leki a zabieg medycyny estetycznej
Lekarz medycyny estetycznej musi wiedzieć o wszystkich przyjmowanych przez ciebie lekach, w tym suplementach. Dlaczego to takie ważne? Bo niektóre z nich przekreślają możliwość wykonania pewnej części zabiegów. Na przykład produkt stosowany przy schorzeniach kardiologicznych wpływa na zaburzenia krzepnięcia krwi. Takie właściwości mają między innymi miłorząb japoński i czosnek.
Jeżeli regularnie spożywasz tego typu preparaty, to nawet najprostszy zabieg może skończyć się dłuższym krwawieniem lub przedłużeniem gojenia się ran. Na szczęście niektóre leki można odstawić bez uszczerbku dla zdrowia, a po zakończonym zabiegu i rekonwalescencji można do nich powrócić. Pamiętaj też, że w przypadku chorób przewlekłych występują zaostrzenie objawów i remisje. Jeśli chcesz poddać się zabiegowi z zakresu medycyny estetycznej, to wykonaj go w okresie remisji – wtedy ryzyko powikłań będzie mniejsze.
Dodaj komentarz